Menu witryny

Erasmus + 2015-2017

Spotkanie projektowe w Bułgarii

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu projektowym w Bułgarii. Poznali zasady funkcjonowania tamtejszego przedszkola i podpatrzyli sporo rozwiązań, które mogłyby być wprowadzone również u nas. Dzieci przygotowały dla gości przedstawienie, gdzie każdy mógł znaleźć kawałek swojej kultury. Przedstawiciele naszej szkoły byli zachwyceni pokazem baletu do piosenki "Ta Dorotka". Ważnym elementem spotkania było zaprezentowanie dzieciom przygotowanego przez nas teatrzyku kukiełkowego na podstawie "Bazyliszka". Trzeba zaznaczyć, że kukiełki zostały przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie uczęszczają niepełnosprawni, ale niesamowicie utalentowani ludzie.

erasmus spotkanie projektowe w bugarii

Wymiana korespondencji

Wszyscy uwielbiamy otrzymywać listy, a szczególnie jeśli są to listy od przyjaciół z zagranicy. Nasi uczniowie prowadzą korespondencje z partnerami pisząc krótkie listy, ćwicząc przy tym umiejętność komunikacji w języku angielskim. Młodsze dzieci też mają swoich przyjaciół. Nasza najmłodsza grupa zaprzyjaźniła się z przedszkolem w Bułgarii. Dzieci wymieniają się obrazkami, a także swoimi zdjęciami. Zawsze niecierpliwie czekają na kolejne zdania.

erasmus wymiana korespondecji

Złośliwa baba Marta

Jednym z wielu zadań w programie Erasmus+ jest dzielenie się swoimi narodowymi zwyczajami, szczególnie tymi, które nie zawsze są znane małym dzieciom. W ten sposób do naszego przedszkola prosto z Bułgarii przywędrowała Baba Marta. Jest to dość złośliwa babunia, która za wszelką cenę chce, żeby wiosna nigdy nie nadeszła. Ludzie starają się ją udobruchać wieszając na drzewach kolorowe bransoletki. Nasze przedszkolaki były zafascynowane opowiadaniami i chętnie ją potem kolorowały.

erasmus zoliwa baba

Bal Karnawałowy

Udział w programie Erasmus+ przyczynia się do poznawania kultury krajów partnerskich. Chcąc połączyć takie działania z zabawą zorganizowaliśmy w naszej szkole Kulturowy Bal Karnawałowy. Uczniowie przebrali się w stroje z motywami charakterystycznymi dla Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Cypru i wielu innych krajów. Zorganizowano też różnego rodzaju konkursy, a wszyscy uczestnicy zabawy mieli okazję nauczyć się kilku europejskich tańców.

erasmus bal

więcej zdjęć

Policjant w przedszkolu

     1 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził policjant. Nasz gość przybył do nas, żeby poczytać dzieciom w ramach Programu Erasmus+. Dodatkowo pan policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i podczas zimowych zabaw. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję obejrzeć akcesoria niezbędne w pracy każdego policjanta.

policjant w op

więcej zdjęć


Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz