Imprezy czytelnicze

Światowy Dzień Książki 2024

Z okazji Światowego Dnia Książki w bibliotece uczniowie klas IV - VI zmierzyli się ze znajomości literatury. Nasi czytelnicy bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami. Udowodnili, że czytają ksiązki z czego bardzo się cieszymy. Najlepiej poradził sobie Radosław Armatowski z klasy Vb. Nie zabrakło w ten dzień słodkości dla czytelników. Wszystkimi gratulujemy i życzymy przyjemności z czytania.

wiatowy dzie ksiki 2024

Światowy Dzień Poezji 2024

21.03.2024r. Światowy Dzień Poezji obchodziliśmy w bibliotece pt. „Wiersz na wynos”. Tego dnia dla uczniów czekały pięknie przygotowane wiersze. Uczniowie mogli przyjść i "poczęstować się" wybranym wierszem. Natomiast na przerwie cała społeczność szkolna mogła posłuchać poezji śpiewanej.

wiatowy dzie poezji 2024

Walentynki w bibliotece 2024

W bibliotece przez cały tydzień od 12 do 16 lutego 2024r. obchodziliśmy Walentynki, czyli święto zakochanych. Z tej okazji biblioteka przygotowała walentynkowe spotkanie czytelnicze. Uczniowie wysłuchali bajki o przyjaźni. Następnie przyszedł czas na zabawę, która polegała na odgadywaniu na podstawie obrazków bajkowych postaci i łączeniu ich w bajkowe pary. Nie zabrakło w tym dniu słodkiego co nieco. Starsze dzieci wybierały książki o miłości, przyjaźni z wystawy pt. "Biblioteka z miłości do książek". Wszystkim uczniom życzymy uśmiechu, radości i cudownych przyjaciół nie tylko w Walentynki.

walentynki w bibliotece 2024

Pasowanie na czytelnika 2024

Dnia 8 stycznia 2024r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z informacją jak powstają książki. Zostali zapoznani z zawodami, którzy odpowiedzialni są za powstanie książki. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, zagadki z kodowaniem. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał książkę z projektu "Mała książka- wielki człowiek", która będzie przypominała o uroczystym wydarzeniu.

pasowanie na czytelnika 2024

Dzień Misia w bibliotece 2023

Światowy Dzień Misia. W Naszej bibliotece klasy I obchodziły Światowy Dzień Misia. Na początku dzieci wysłuchały krótkiego powiadania pt. "Miłość za szyby" . Następnie poznały historię głównego bohatera uroczystości i bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji: zabawy ruchowe, kodowanie misia. Ten dzień w bibliotece był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało opaskę misia.

dzie misia w bibliotece 2023