Z wizytą na Teneryfie 2024

Uczniowie klas siódmych odwiedzili swoich przyjaciół na Teneryfie. Podczas wizyty razem się uczyli, bawili i zwiedzali. Zamieszkali w hiszpańskich domach i poznawali tajniki kultury i kuchni kanaryjskiej. A wszystko po to, by doskonalić się w komunikacji w języku angielskim i właściwych zachowaniach wobec przyrody. Teraz będziemy się spotykali online, ale w maju uczniowie hiszpańscy przyjadą do Somonina. Nie możemy się doczekać!

z wizyt na teneryfie 2024

Erasmus+ Kreta 2023

W połowie października ośmioro uczniów z klas szóstych, uczestniczyło w grupowej mobilności z programu Erasmus na Krecie. Dzieci zwiedziły muzeum archeologiczne w Heraklionie i Agios Nikolaos, a także pałac w Knossos. Poznały greckie potrawy i kulturę. Wspólnie z rówieśnikami z Grecji uczyli się, jak rozwiązywać problemy według Kelso's planu. Popołudnia spędzali z greckimi rodzinami, co pozwoliło im na nawiązanie osobistych kontaktów. Nie możemy doczekać się rewizyty naszych greckich kolegów w Polsce.

erasmus  kreta 2023

Wizyta nauczycielek z Grecji 2023

W dniach 25-27.09.2023r. naszą szkołę odwiedziły nauczycielki z Grecji. Prowadziły zajęcia z uczniami klas VI-VIII na temat elementów historii i kultury przedstawionych na pieniądzach od starożytności do czasów współczesnych. Dla nauczycieli przygotowały prezentacje o najnowszych metodach nauczania i sposobach budowania pozytywnego stosunku młodych ludzi do odziedziczonej kultury.

nauczycielki z grecji 2023