Baza lokalowa

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego funkcjonuje w dwóch obiektach. W pierwszym z nich, usytuowanym przy ulicy Wolności 42 funkcjonują oddziały przedszkolne. Nieopodal, w budynku przy ulicy Osiedlowej 17 pracują klasy I - VIII.

Starszym gmachem jest budynek przedszkola, gdzie najbardziej wiekowa jego część pochodzi z 1864 roku. Obecnie jest to bardzo nowoczesna i ciągle rozwijająca się placówka. Należy do niej obszerne podwórze wyłożone kostką brukową, ogrodzone boisko kauczukowe, tzw. Bocianek, nowoczesny plac zabaw i duży parking dla samochodów. Należy podkreślić, że budynek został poddany termomodernizacji, co wiąże się z efektywnym jego ogrzewaniem, również przy wykorzystaniu solarów słonecznych.

5

Infrastruktura rekreacyjna składająca się na naszą bazę edukacyjną to: małe boisko sportowe tzw. „Bocianek”, które spełnia funkcję do zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zabaw i gier sportowych. Plac zabaw wyposażony w sprzęt do zabaw ruchowych. W skład wyposażenia wchodzą: zjeżdżalnia z drewnianą konstrukcją, podwójna huśtawka, bujak na sprężynie, równoważnia, drabinki, wspinaczka, piaskownica oraz inne zestawy zabawowe. Wszystkie konstrukcje znajdują się na miękkiej powierzchni lub piasku. Budynek oraz przylegający do niego plac zabaw są ogrodzone i bezpieczne. Atutem budynku jest jego dostosowanie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

6

4

Szatnia w budynku umiejscowiona jest na poziomie piwnicy, gdzie w jednym pomieszczeniu, nadzorowanym przez panie szatniarki dzieci zostawiają swoje rzeczy, mając przydzielone kolejne numerki, a obuwie zmienne zostawiane jest w szkole.

Placówka oferuje komfortowe warunki lokalowe. Przestronne i dobrze nasłonecznione sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, kolorowe meble, pomoce dydaktyczne zachęcające dzieci do podejmowania różnorodnej aktywności oraz sprzyjające rozwoju zainteresowań. Sale, w których odbywają się zajęcia, wyposażone są w komputery dla nauczycieli, tablice interaktywne oraz projektory. Dzieci mają do dyspozycji  toalety usytuowane tuż przy salach dydaktycznych i dostosowane do każdej grupy wiekowej. Jest tutaj gabinet logopedyczny, gdzie prowadzone są zajęcia indywidualne z dziećmi. Dzieci mają do dyspozycji też salę zabaw-świetlicę, która wyposażona jest w szereg zabawek edukacyjnych, gier dydaktycznych, z których dzieci korzystają podczas swobodnych zabaw. Na piętrze znajduje się sala multimedialna i salka wypoczynkowa. Na holu głównym usytuowana jest scena z nagłośnieniem.

1

3

Dzieci mają możliwość korzystania z obiadów w przygotowanej do tego stołówce, która posiada małe zaplecze kuchenne, jednak obiady przywożone są z drugiego budynku, gdzie są przygotowywane.

2

W budynku przy ul. Osiedlowej uczą się klasy I - VIII. Dzieci i młodzież mają do dyspozycji dwa wejścia. Główne dla klas 2, 4-8 oraz drugie dla klas 1 i 3. Przed fasadą budynku znajduje się plac rekreacyjny, gdzie można zagrać między innymi w dużych wymiarów szachy, bądź wypocząć w altance.

Zdjecie 12

Każda sala lekcyjna dla klas 1-3 wysposażona jest w liczne pomoce dydaktyczne. W każdej klasie znajduje się komputer, tablica interaktywna, bądź projektor, odtwarzacze CD. Co ważne, w salach lekcyjnych znajdują się kąciki swobonych zabaw, gdzie dzieci mogą wypocząć czy zająć się wybraną przez siebie aktywnością, aby uniknąć ciągłego siedzenia w ławce. Uczniowie mają do dyspozycji równeż pracownię komputerową wyposażoną w nowoczesny sprzęt oraz osobne sale do zajęć plastycznych i języka angielskiego.

W szkole znajdują się sale przedmiotowe do: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, przyrody, historii, muzyki oraz pracownia informatyczna i plastyczna. W każdej klasie znajduje się komputer, tablica interaktywna, drukarki, sprzęt muzyczny i inne pomoce naukowe. Sala do języka angielskiego wyposażona jest w sprzęt multimedialny, gdzie uczniowie mogą pracować na słuchawkach.

Zdjecia 13

Zdjecie 14

W szkole funkcjonuje świetlica dla klas 1-3. Ważne uroczystości odbywają się na najniższym poziomie bądź na głównym holu. W części piwnicznej  znajduje się stołówka i nowocześnie wyposażona kuchnia.

Zdjecie 15

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na hali sportowej, na boisku Orlik, na stadionie czy w okolicach szkoły. Hala gimnastyczna przystosowana jest do organizacji zawodów sportowych, posiada też widownię. Uczniowie mają do dyspozycji sprzęt sportowy, umożliwiający trenowanie wielu dyscyplin.

Zdjecie 17

Zdjecie 18