Menu witryny

Erasmus+ 2019 - 2021

Nasi uczniowie na wymianie w ramach programu Erasmus + i projektu „Zmieniaj się poprzez ruch”

Na przełomie marca i kwietnia 9 uczniów oraz 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szeregu aktywności zorganizowanych przez szkołę goszcząca na Gran Canarii. W czasie pobytu uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowujących do obchodów Dnia Solidarności, zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca na przepięknej wyspie, braliśmy udział w zajęciach sportowych m.in. kajakowaniu, surfowaniu na SUP, niezapomnianej jeździe na bananie oraz grze w tenisa i siatkówkę plażową. Nasz pobyt zakończył się udziałem w obchodach Dnia Solidarności, który jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej. Tego dnia, każde dziecko bierze udział w biegu, z którego zbiórka pieniędzy jest przeznaczona na cele charytatywne. To było niesamowite przeżycie, móc zobaczyć takie zaangażowanie i entuzjazm, zarówno wśród dzieci, nauczycieli, jak i rodziców wspierających swoje dzieci. Wyjazd był nie tylko okazją do zawarcia nowych znajomości, poznania nowej kultury, ale również ćwiczenia języka angielskiego w codziennych sytuacjach.

gc erasmus

więcej zdjęć

Spotkanie projektowe w Turcji 2021

W dniach 4-8 października 2021r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym w ramach programu Erasmus „Movement For Change”. Wraz z partnerami erasmusowskimi z Grecji, Hiszpanii i Belgii gościli w szkole tureckiej w okręgu Darica. W ramach spotkania odbyły się trzy sesje robocze, na których omówiono dotychczas zrealizowane działania oraz zaplanowano kolejne, z uwzględnieniem zmian związanych z covid. Był to też czas rozmów, wymiany doświadczeń, zajęć ruchowych, spotkań z władzami oraz poznania kultury tego kraju.

erasmus turcja

więcej zdjęć

„Zmieniaj się poprzez ruch”

Nowy rok szkolny i nadzieja, że będziemy mogli podróżować, daje nam dodatkową energię, aby realizować zadania w ramach projektu "Movement for change". Nie oznacza to, że do tej pory próżnowaliśmy. W międzyczasie odbywały się liczne spotkania online, podczas których nauczyciele wymieniali się doświadczeniami i wspierali w trakcie zdalnego nauczania. Udało się nam również przeprowadzić akcję „Dekalog Fair Play”. Dzieci nagrały filmiki i przygotowały plakaty, które prezentowały właściwe sportowe zachowania. Brawo za kreatywność! My tymczasem przygotowujemy się do kolejnych mobilności i następnych zadań, ponieważ termin realizacji naszego projektu został przedłużony do kwietnia 2022r.

Link do filmiku na you tube

https://www.youtube.com/watch?v=Egmfq58Wk-4

zmieniaj si poprzez ruch 2021

więcej zdjęć

Wizyta partnerów w ramach programu Erasmus+

Na początku lutego gościliśmy w naszej szkole partnerów współpracujących z nami w projekcie "Movement for change" realizowanym w ramach programu Erasmus+. Przyjechali do nas uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii i Turcji oraz nauczyciele z Belgii i Grecji. Wizytę rozpoczęliśmy uroczystym powitaniem, na którym byli też obecni goście będący przyjaciółmi naszej szkoły. Cały tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Pokazaliśmy naszym partnerom budynki szkolne, w których pracujemy i umożliwiliśmy im również udział w organizowanych przez nas zajęciach. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy wsparciu rodziców przygotowały wystroje sal nawiązujące do krajów naszych gości. Zorganizowaliśmy również wspólną dyskotekę, które była niezwykłą okazją do integracji. Staraliśmy się pokazać partnerom piękno naszej kaszubskiej ziemi zabierając ich m.in. do Szymbarku, czy kartuskiej Kolegiaty. Wizyta była dla nas niezwykłą okazją do wspólnego realizowania celów naszego projektu - pracowania nad sobą w duchu aktywności fizycznej.

 

Rekrutacja Erasmus+

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas VII i VIII otrzymali druk zgody na udział w rekrutacji do wyjazdu uczniów z nauczycielami do Włoch w dniach 19-25.01.2020r., w ramach programu Erasmus+.  Zgody należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 12.11.2019r. do godz. 9:00, do sekretariatu szkoły. Niedostarczenie powyższego dokumentu jest równoznaczne z brakiem zgody Rodziców  na wzięcie udziału  dziecka w wyżej wspomnianej rekrutacji. Nabór dotyczy tylko uczniów klas VII i VIII. Uczniowie klas IV-VI będą brani pod uwagę, przy kolejnych wyjazdach.

W załączniku znajdują się kryteria, na podstawie których zostanie przeprowadzony proces rekrutacji.

 

załącznik do pobrania

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz