Aktualności Grupa Oe

0E Dzień Chłopaka 2021

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

0e dzie chopaka 2021

0E Dzień Kropki 2021

15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti.

dzie kropki 0e 2021

0E Kodowanie na dywanie 2021

W grupie 0e odbywają się regularnie zajęcia z kodowania.

Kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, to również rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Dzięki zajęciom z kodowania dzieci mogą kształcić wiele potrzebnych i przydatnych umiejętności analitycznych sprzyjających rozwojowi intelektualnemu. Rozwijać logiczne myślenie, uczyć się współpracy w grupie - rozwijać kompetencje społeczne. Ze względu na łatwość osiągania w tej dziedzinie sukcesu – zwiększają poczucie własnej wartości. Na zajęciach kładziemy nacisk na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania.

kodowanie na dywanie 0e

0E Żegnaj zimo, witaj wiosno!

22 marca oficjalnie pożegnaliśmy w naszej grupie zimę. Tego dnia przypomnieliśmy sobie jakie są najważniejsze zwiastuny wiosny oraz wybraliśmy się na spacer nad rzekę w poszukiwaniu jej oznak. Tego też dnia wszystkie dzieci ubrały skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, którzy obchodzą swój dzień 21 marca.

0E Dzień Kobiet 2021

8 marca był bardzo uroczystym dniem w naszej grupie. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi mali mężczyźni stanęli na wysokości zadania. Przygotowali wraz z rodzicami dla swoich koleżanek oraz wychowawczyni słodki poczęstunek i upominki. Dziękujemy!!!

dzie kobiet 0e

0E Dzień dinozaura 2021

26 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura. Tego dnia przypomnieliśmy sobie różne prehistoryczne gatunki tych stworzeń, a także teorie ich wyginięcia. Wysłuchaliśmy licznych ciekawostek, wykonaliśmy również ciekawe prace z nimi związane. Na koniec dnia przeprowadziliśmy doświadczenie z wybuchającym wulkanem.

dzie dinozaura 0e