Działania

Szkolny Dzień Protestu Przeciw Przemocy i Agresji – 30 marca 2022r.

Dnia 30 marca obchodziliśmy SZKOLNY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PRZEMOCY I AGRESJI. W związku z tym, uczniowie wykonali następujące zadania: klasy 1 - 3 przygotowały plakietki z hasłem: STOP PRZEMOCY/STOP AGRESJI, klasy  4 - 8  wykonały plakaty zawierające bardzo wymowne hasła związane z przeciwdziałaniem przemocy i agresji, na holu umieszczona została gazetka, na której uczniowie, mogli wyrażać  swoją opinię, uzupełniając zdanie: „Jestem przeciwko przemocy i agresji, ponieważ…”. W okresie poprzedzającym dzień 30  marca wychowawcy klas 1 - 8 oraz pedagog szkolny przeprowadzili zajęcia wychowawcze z uczniami z zakresu przeciwdziałania przemocy i agresji. W tym wyjątkowym Dniu wszyscy ubraliśmy się w kolorach niebiesko - żółtych (solidarność z Ukrainą). Była to akcja ogólnoszkolna, do realizacji której włączyła się cała społeczność szkolna. Uczciliśmy to słodkim upominkiem w formie lizaków w kształcie serduszek, które otrzymali  wszyscy uczestnicy akcji.

SZKOLNY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PRZEMOCY I AGRESJI miał na celu propagowanie: życzliwości, tolerancji, empatii i szacunku do drugiego człowieka.

szkolny dzie protestu przeciw przemocy i agresji 2022

Dnia 30 marca obchodziliśmy SZKOLNY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PRZEMOCY I AGRESJI. W związku z tym, uczniowie wykonali następujące zadania: klasy 1 - 3 przygotowały plakietki z hasłem: STOP PRZEMOCY/STOP AGRESJI, klasy  4 - 8  wykonały plakaty zawierające bardzo wymowne  hasła związane z przeciwdziałaniem przemocy i agresji, a na holu umieszczona została gazetka, na której uczniowie, mogli wyrażać  swoją opinię, uzupełniając zdanie: „Jestem przeciwko przemocy i agresji, ponieważ…”. W okresie poprzedzającym dzień 30  marca wychowawcy klas 1 - 8 oraz pedagog szkolny przeprowadzili zajęcia wychowawcze z uczniami z zakresu przeciwdziałania przemocy i agresji. W tym wyjątkowym Dniu wszyscy ubraliśmy się w kolorach niebiesko - żółtych (solidarność z Ukrainą). Była to akcja ogólnoszkolna, do realizacji której włączyła się cała społeczność szkolna. Uczciliśmy to słodkim upominkiem w formie lizaków w kształcie serduszek, które otrzymali  wszyscy uczestnicy akcji.

Akcja Samorządu Uczniowskiego „Kolorowanka - Kredka”

Uczniowie naszej szkoły chętnie wsparli zbiórkę artykułów dla ukraińskich dzieci z domów dziecka. Zbieraliśmy artykuły papiernicze, plastyczne, zabawki, gry, kolorowanki oraz książeczki. Nasze dary trafiły do Gdańska, gdzie umilają dzieciom - uchodźcom wojennym z Ukrainy, czas w tak trudnym dla nich okresie.

zbirka dla uchodzcw

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2021

Dnia 19 listopada 2021r. obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze nt. praw dziecka, sposobów szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia  i naruszania praw dziecka. Aby zaakcentować to „Święto Dzieci” Samorząd Uczniowski zaproponował, aby 19 listopada (w piątek) wszyscy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych  w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie biorą również udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka na najciekawszą pracę plastyczną o tematyce związanej z prawami dziecka. Konkurs trwa do 17 grudnia 2021r.

oglnopolski dzie praw dziecka 2021

Dni Otwarte dla klas trzecich 2021

W dniach 16 i 17 czerwca 2021r.  Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów, którzy kończą w tym roku klasę trzecią tzw. „Dni Otwarte”. Uczniowie klas czwartych opowiedzieli młodszym koleżankom i kolegom o swoich przeżyciach i doświadczeniach związanych z nauką w starszej klasie. Mówili o nowych przedmiotach szkolnych oraz zasadach panujących w klasie czwartej. Przedstawiciele SU zaprosili trzecioklasistów na spacer po szkole, pokazali sale, w których będą odbywały się lekcje, przedstawili nauczycieli przedmiotów, omówili  ofertę zajęć dodatkowych dla uczniów klas 4 – 8 i oraz zwrócili uwagę na różne atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego organizowane przez szkołę. Uczniowie klas trzecich z wielkim zaciekawieniem i przejęciem wysłuchali swoich starszych kolegów, zadawali im wiele pytań związanych z nauką, obowiązkami szkolnymi itp. To spotkanie miało charakter poznawczy i integracyjny. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje oraz pozytywna energia ułatwi naszym młodszym kolegom dobry  start w klasie czwartej. Życzymy im samych szóstek i wielu sukcesów.

dni otwarte su

Dzień Chłopaka 2020

Dnia 30 września 2020 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował muzyczne niespodzianki. W czasie przerw dziewczyny z danej klasy mogły zadedykować chłopakom piosenkę. Tego dnia prawie wszyscy chłopcy przyszli do szkoły w krawatach. W poszczególnych klasach dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów miłe upominki oraz ciekawe konkursy. W szkole panowała radosna atmosfera, było dużo muzyki, śmiechu i zabawy.

dzie chopaka 2020