Menu witryny

Logowanie

Działania

Dzień Chłopaka 2020

Dnia 30 września 2020 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował muzyczne niespodzianki. W czasie przerw dziewczyny z danej klasy mogły zadedykować chłopakom piosenkę. Tego dnia prawie wszyscy chłopcy przyszli do szkoły w krawatach. W poszczególnych klasach dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów miłe upominki oraz ciekawe konkursy. W szkole panowała radosna atmosfera, było dużo muzyki, śmiechu i zabawy.

dzie chopaka 2020

więcej zdjęć

Walentynki 2020

 

14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole bardzo miły i słodki dzień – Czekoladowe Walentynki. W związku z tym do pracy ruszyła oczywiście „poczta walentynkowa”, która jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. W naszej kolorowej skrzynce pocztowej znalazło się ok. 150 kartek z życzeniami i pozdrowieniami, które zostały dostarczone do adresatów przez nasze „listonoszki”. Chłopcy z klasy VII a wręczyli dziewczynom ze swojej klasy piękne czerwone róże. Wszyscy lubią ten dzień, ponieważ atmosfera w szkole jest bardzo gorąca i wymieniamy się między sobą słodyczami oraz kolorowymi serduszkami.

su walentynki 2020

więcej zdjęć

Bal karnawałowy 2020

Dnia 7 lutego 2020r. uczniowie klas IV – VIII bawili się w szkole na balu karnawałowym. Frekwencja jak zwykle dopisała. Można powiedzieć, że tegoroczny bal miał charakter międzynarodowy, ponieważ gościliśmy na nim naszych rówieśników z Belgii, Grecji, Hiszpanii i Turcji, którzy przyjechali do nas w ramach projektu Erasmus. Uczestnicy balu przebrani byli w kolorowe stroje. Można było spotkać różne postaci z bajek, były balony, serpentyny i dużo dobrej muzyki. Wszystkim dopisywały świetne humory. Za kolorową oprawę dyskoteki dziękujemy szczególnie pani Paulinie Szwaba i pani Beacie Chyła – Kobus. Za dobór muzyki i prowadzanie dyskoteki odpowiedzialna byli chłopcy z klasy VII a – Jaś Formela i Wojtek Mucha. Ten bal był wyjątkowy i pozostawił wiele miłych wspomnień.

su bal karnawaowy 2020

więcej zdjęć

Andrzejki 2019

Dnia 28 listopada 2019r. uczniowie klas IV – VIII bawili się na andrzejkowej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tradycyjne zabawy andrzejkowe oraz konkursy. Chętnych do tańca również nie brakowało. Frekwencja, jak zawsze dopisała. Już w lutym SU zaprasza na kolejną imprezę muzyczną, tym razem na zabawę walentynkowo – karnawałową.

su andrzejki 2019

więcej zdjęć

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2019

 

Dnia 19 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski opowiedział o znaczeniu Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Postanowiliśmy wspólnie z UNICEF świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole. 20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali bardzo ciekawy apel, na którym każda klasa prezentowała jedno losowo wybrane prawo np.: „prawo do życia i rozwoju”, „prawo do wychowania w rodzinie”, „prawo do prywatności”, „prawo do nauki”, „prawo do życia bez przemocy”, „prawo do ochrony przed konfliktem zbrojnym”, „prawo do ochrony w procesie karnym”, „prawo do odpoczynku” oraz inne. Dzieci mówiły o swoich prawach, przedstawiały scenki obrazujące prawa dziecka i prezentowały przygotowane wcześniej plakaty. Omówione zostały także sposoby szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia i naruszania praw dziecka. Pamiętaliśmy również o kolorze niebieskim, gdyż jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia postanowiliśmy przyjść do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

su prawa dziecka 2019

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz