Aktualności Grupa Ob

0B Przedszkole promujące zdrowie 2021

W miesiącu luty w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie grupa 0b na zajęciach samodzielnie przygotowała pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem  chętnie kroiliśmy jabłka, kiwi, banany, winogrono i pomarańcze, a potem ze smakiem wszystko zjedliśmy. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!

przedszkole promujce zdrowie luty 2021 0b

0B Dzień kota 2021

Dzieci wysłuchały opowiadania o kotku, a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami. Oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz rasami kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Dzieci przyniosły do przedszkola zdjęcia swoich kotów.

dzie kota 0b

0B Kodowanie 2021

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadza dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą. Podczas organizowania aktywności dla dzieci z podstaw kodowania z łatwością możemy wpleść w zajęcia elementy każdej edukacji: językowej, przyrodniczej, muzycznej itd. Działania pozytywnie wpływają na wczesne tworzenie się intuicyjnych pojęć z zakresu informatyki, rozwijają myślenie analityczne i logiczne, kształcą umiejętności podejmowania decyzji oraz pracy w zespole.

kodowanie 0b

0B Walentynki 2021

14 lutego to Dzień Świętego Walentego obchodzony na całym świecie, jako święto zakochanych. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień, aby podkreślić nastrój święta, każdy z przedszkolaków miał na sobie czerwony element ubioru, a sale przedszkolne zostały przyozdobione różnorodnymi sercami oraz balonami w kolorze czerwonym, co wspólnie tworzyło wyjątkową atmosferę sprzyjającą rozmowom na temat uczuć w życiu. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania wierszyków o miłości, rozmawialiśmy o historii i tradycji obchodzenia „Dnia Świętego Walentego”- patrona zakochanych oraz o zwyczaju rozdawania walentynkowych kartek. Dzieci własnoręcznie przygotowały „walentynki” dla swoich rodziców.

walentynki 0b

0B Bal karnawałowy 2021

W dniu 08.02.2021r. w naszej grupie 0B odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w sali przedszkolnej pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów,…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Dzieci bawiły się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „kaczuchy”  oraz konkursy.

bal karnawaowy w grupie 0b

0B Dzień Babci i Dziadka 2021

21 stycznia 2021r.  w naszej grupie  odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Dzieci z grupy 0 b przygotowały program artystyczny który został nagrany i przesłany do dziadków.  Wykonały również prezent - kalendarz który wręczyły ukochanym babciom i dziadkom.

dzie babci i dziadka w grupie 0b

Warunki ubezpieczenia NNW PZU