Menu witryny

Aktualności Grupa Ob

Dzień wiosny 0b 2023

Dnia 21 2023 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego święta, przedszkolaki przyszły ubrane w wiosenne barwy. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci z całego przedszkola radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

0b dzie wiosny 2023

więcej zdjęć

Dzień kobiet 0b 2023

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Dnia 8 marca 2023 odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. 

0b dzie kobiet 2023

więcej zdjęć

Dzień biblioteki 0b 2023

Dzieci z grupy "Motylki"  odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Somoninie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

0b dzie biblioteki 2023

więcej zdjęć

0b Dzień postaci z bajek 2023

 Bajki i baśnie, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu. Przybliżają takie wartości jak pracowitość, troskliwość odwaga czy zaufanie. Dlatego też, dokładnie 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jednocześnie to dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem to świetny pomysł na wspólną zabawę między pokoleniami. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, aby rozwijać wyobraźnię i pamięć. Bajki kształtują również właściwe postawy moralne. Dlatego też, polecamy bajki bez przemocy, takie gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu, dzieci przyszły przebrane w przepiękne bajkowe postacie.  Zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw na sali. W całym przedszkolu słychać było najbardziej znane baśnie i bajki, dzieci rozpoznawały postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Oglądały ulubione bajki i wykonywały różne prace plastyczne. To był naprawdę bajkowy dzień!

0b dzie postaci z bajki 2023

więcej zdjęć


0b Dzień dyni 2022

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 27 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości i koloru, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

0b dzie dyni 2022

więcej zdjęć

Bal Karnawałowy 0b 2023

 W dniu 30.01.2023r. w naszej grupie 0B odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w sali przedszkolnej pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny,  rycerzy, piratów, policjantów,…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Dzieci bawiły się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „kaczuchy”  oraz konkursy.

bal karnawaowy 2023 0bwięcej zdjęć


Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz