Menu witryny

English Teaching

Wizyta Michele King w naszej szkole

     Naszych uczniów odwiedził wyjątkowy gość. Michele King przyjechała do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych. Wizyta ta miała miejsce dzięki współpracy z Polsko Amerykańską Fundacją Wolności. Michele odwiedziła najpierw dzieci w klasach I-III i w przedszkolu. Wszystkie grupy przygotowały jej gorące powitanie w postaci piosenek i wierszyków. Klasa IIA zaprosiła Michele do wspólnej zabawy. Nasz gość mógł również podziwiać przepiękne  dekoracje w amerykańskim stylu, przygotowane przez naszych uczniów. W klasach IV-VI Michele przeprowadziła zajęcia, na których opowiedziała o kuchni Amerykanów, udowadniając, że jedzą oni nie tylko hamburgery. Następnie nasi nauczyciele zabrali gościa do Szymbarku, by zaprezentować jej choć elementy kaszubskiej kultury. Cały czas pozostajemy w kontakcie z Michele i mamy nadzieję na owocną współpracę.

amerykanka

amerykanka2amerykanka3


 

 

 

 

Język angielski w praktyce

     W ramach zajęć realizowanych w ramach programu English Teaching uczniowie nabywają umiejętności komunikacji w języku angielskim, w codziennych sytuacjach. Na kilku poprzednich zajęciach uczyli się zwrotów potrzebnych na lotnisku, u lekarza i w kinie. Szpital, czy kino to znane im miejsca. Więcej uwagi należało poświęcić lotnisku. Uczniowie poznali kolejne etapy odprawy i dowiedzieli się co czeka ich przed odlotem. Na zajęciach wykonali różne praktyczne ćwiczenia, nabywając nowe umiejętności. Zwieńczeniem tych kilku lekcji było przygotowanie przez uczniów scenek w wylosowanych miejscach. Sami stworzyli dialogi, przygotowali stroje i scenografię. W efekcie powstały trzy niezwykle kreatywne scenki z dużą dawką humoru. Uczniowie zasługują na ogromną pochwałę. Zajęcia te będą trwały do końca roku szkolnego i jeszcze wiele się na nich wydarzy!


Poniżej prezentujemy filmy z zajęć:

U lekarza
https://www.youtube.com/watch?v=GkGuVnTPmDs
W kinie
https://www.youtube.com/watch?v=tu6XzrM8qyU
Na lotnisku
https://www.youtube.com/watch?v=LgXikvIKO14&;;t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=8pga-MUzEv4&;;t=10s

Na herbatce u Królowej Elżbiety II

     Ostatnio na zajęciach w ramach projektu "Travelling around the UK" uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko, by móc nauczyć się porozumiewania na poszczególnych etapach przed odlotem. Wypełnili swój własny bilet lotniczy, odgrywali scenki i poznali ważne słownictwo. Kolejnym punktem zajęć było przeniesienie się do Londynu, prosto do pałacu Buckingham, na herbatkę do Królowej. Podczas wspólnego picia angielskiej herbaty uczniowie dowiedzieli się skąd w Anglii wziął się zwyczaj jej picia. Poznali też wiele ciekawych faktów z życia Monarchini. A na koniec uczestnicy zajęć napisali wspólny list do Królowej Elżbiety II i czekają teraz na odpowiedź :)

etas1etas2etas3etas4


 

Program English Teaching Activities (ETAs)

      Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu finansowanego przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności (PAF), a realizowanego przez Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA. Ścieżka ETAs łączy w sobie udział w szkoleniach (metodycznych oraz projektowych) z realizacją projektu. Dzięki realizacji projektu mamy zamiar zwiększyć motywację dzieci do nauki języka angielskiego, ukształtować w nich otwartość i odwagę w używaniu języka obcego oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Dla nauczyciela program jest szansą na udział w ciekawych szkoleniach, które rozwijają jego warsztat pracy.

     Realizacja projektu w praktyce oznacza prowadzenie zajęć dodatkowych „Travelling around the UK”, które będą uczyły dzieci praktycznego języka angielskiego, poprzez aranżowanie codziennych sytuacjo np. na lotnisku, w restauracji, w kinie itp. Uczniowie poznają również kulturę i ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii. Wezmą udział w konkursach i „Nocce z językiem angielskim”.  Liczymy również na owocną współpracę z rodzicami. Autorem i prowadzącym projekt jest p. Paulina Grudniewska.

duze-logo-nida

 


 

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz