Menu witryny

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

 

Koło informatyczne prowadzone jest w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach realizowanego projektu otrzymano i zakupiono roboty edukacyjne Makeblock oraz zestawy Lego SPIKE Prime. Kolejne zestawy robotów mBot, mBot2, zestawy SPIKE Prime zakupiono w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

f2 f3
f1 f4

 

         W zajęciach koła bierą udział uczniowie z klas czwartych i piątych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od dwóch do trzech godzin lekcyjnych w zależności od realizowanego projektu. Tematyka zajęć jest dość urozmaicona, jednak skupia się głównie w obrębie zagadnień dotyczących programowania. Dzięki udziałowi w kółku informatycznym uczestnicy podnoszą kompetencje w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwijają umiejętności pracy w zespole. Uczniowie naukę programowania rozpoczęli od poznania języka programowania Scratch i tworzenia krótkich animacji, gier w aplikacji Scratch 3.0. Pierwsze kroki związane z robotyką uczestnicy kółka wykonali składając i programując zestawy edukacyjne Lego Mindstorms EV3. W chwili obecnej na zajęciach zajmują się programowaniem robotów Lego Spike Prime, których głównym elementem jest programowalny Hub posiadający 6 portów wejścia/wyjścia, matrycę świateł, moduł Bluetooth, głośnik, żyroskop oraz zawiera kilka silników i różne czujniki. Kolejnym etapem zajęć robotyki będzie poznanie zestawów mBot, czujników związanych z tym robotem oraz oprogramowania mBlock.

       Na zajęciach programowania z wykorzystaniem aplikacji Scratch, Lego SPIKE, mBlock oraz różnego typu zestawów do robotyki uczniowie poznają podstawowe techniki algorytmiczne, instrukcje sterujące robotem z wykorzystaniem różnych czujników. Uczestniczenie w zajęciach kółka to sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności logicznego i krytycznego myślenia oraz rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz