Aktualności Grupa Of

Rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci 2022

W naszym przedszkolu bardzo dbamy o rozwój fizyczny naszych wychowanków, dlatego stwarzamy dzieciom okazje do ruchu, podtrzymujmy i rozwijajmy ten naturalny nawyk ruszania się. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie. Ciągłe siedzenie w domu przyczynia się do złego samopoczucia, źle wpływa na zdrowie.

rozwijanie sprawnoci fizycznej u dzieci 2022

0F Dzień zdrowego śniadania 2022

W listopadzie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej właśnie okazji nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle! Dzięki produktom przyniesionym z domu każdy z wychowanków mógł skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Głównymi bohaterami śniadania były warzywa: papryka, pomidor oraz rzodkiewka, którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem! To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla naszych wychowanków, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

0f dzie zdrowego niadania 2022

0F Bal Pluszowego Misia 2022

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”’. Tego dnia na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji między innymi wspólne tańce i pląsy przy misiowych hitach takich jak: „Misie szare, misie bure”, „Misio mniam mniam”, „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” itp. Odbyło się również wiele tematycznych zabaw z chustą animacyjną, które dzieciom i zapewne misiom również sprawiły wiele radości.

0f dzie pluszowego misia 2022

Narodowe Święto Niepodległości 2022

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z „zerówek” przygotowały uroczystość, podczas której zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Wraz z pozostałymi grupami odśpiewaliśmy również Hymn Narodowy. Przedszkolaki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

0ef wito niepodlegoci 2022

0F Dzień Postaci z Bajek 2022

4 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

0f dzie postaci z bajek 2022

0F Wyjście na cmentarz 2022

W październiku roku dzieci z grupy OF wybrały się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Co roku starszaki z naszego przedszkola starają się zadbać o zapomniane groby na tym cmentarzu. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których nikt już nie pamięta. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.

0f wyjcie na cmentarz 2022

logo LS