Konkursy czytelnicze

Konkurs "Jaka to bajka?" 2023

Konkurs "Jaka to bajka"? Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas pierwszych "Jaka to bajka?" Zadaniem uczestników było odgadnięcie tytułów bajek na podstawie ilustracji wyeksponowanych na tablicy. Najlepszym znawcą bajek okazał się uczeń z klasy IC Józef Lewiński oraz z klasy IA Franciszek Kowalewski. Wszyscy znawcy bajek otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkości. GRATULUJEMY!!! Życzymy wielu niezapomnianych czytelniczych przygód w zaczarowanym świecie bajek.

jaka to bajka 2023

Konkurs „Ilustracja mojej ulubionej książki” 2022

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie klas II – III zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Moja ulubiona postać z książki”. Konkurs miał na celu popularyzację wyborów czytelniczych naszych uczniów oraz promowanie i rozwijanie ich zdolności plastycznych. Uczestnicy konkursu w wybranej przez siebie technice plastycznej przedstawili swoich ulubionych bohaterów i ich historie literackie . Na konkurs wpłynęły prace wykonane farbami i kredkami, ale również misternie wyklejane plasteliną oraz kolorowymi fragmentami wydzieranki. Po obradach komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce  Nikola Bronkau

II miejsce Michalina Lewandowska, Małgorzata Rychert, Filip Wolnikowski,

III miejsce Lena Kedrowska, Zuzanna Szmyt

Złożone na konkurs prace zostały wyeksponowane w postaci wystawki na korytarzu szkolnym przy bibliotece, gdzie mogą je podziwiać uczniowie, nauczyciele i rodzice. Laureaci konkursu otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Autorom nagrodzonych prac gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs na ilustacj 2022

Konkurs Pięknego Czytania „Wiosna w poezji” 2022

Dnia 31 marca 2022r. odbył się Szkolny Konkurs pięknego Czytania „Wiosna w poezji”. Uczestniczyło w nim 50 uczniów z klas I-III. Dzieci prezentowały wybrany przez siebie wiersz, który tematycznie nawiązywał do wiosny. Jury miało trudności z wyłonieniem laureatów, gdyż poziom występów był bardzo wysoki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Wyniki konkursu kl. I

I miejsce – Anna Szwaba, II miejsce – Michał Kowalewski, III miejsce – Milena Szymańska, III miejsce – Aleksandra Radomska. Wyróżnienie: Aleksandra Stromska , Zuzanna Szmyt.

Wyniki konkursu kl.II

I miejsce – Zuzanna Goldmann, II miejsce – Matylda Rychert, II miejsce – Julia Gillmeister, III miejsce – Bruno Michalski. Wyróżnienie: Antonina Pałubiak.

Wyniki konkursu kl. III

I miejsce – Maja Skrzypkowska, II miejsce – Oliwia Szmyt, II miejsce – Leon Śmiech, III miejsce – Maksymilian Nadolski. Wyróżnienie: Franciszek Turzyński.

konkurs piknego czytania 2022

Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel Miś”

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie 25 listopada w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.: „Mój przyjaciel Miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia. Dzieci mogły wybrać technikę wykonania i wielkość pracy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W dniu 26 listopada nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Uczniowie wykonali wiele, przepięknych prac, toteż Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Prace oceniane były w II kategoriach klasy I oraz klasy II – III

Kl. I

I miejsce Kacper Lica kl. I C

II miejsce Zuzanna Szmyt kl. I C

III miejsce Paulina Splitt I B

Matylda Ochal I A

Milena Szymańska I B

Anna Szwaba I B

Kl. II – III

I miejsce Oliwia Formela  II B

II miejsce Maja Skrzypkowska III B

III miejsce Martyna Mielewczyk II A

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, a zwycięzcy oczywiście nagrody główne. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości!

konkurs plastyczny  mj przyjaciel mi 2021

„WIOSNA W POEZJI” Konkurs Pięknego Czytania 2021

W szkolnej bibliotece miało miejsce Wielkie Święto Wiosny! 38 uczestników z klas I – III wzięło udział w Konkursie Pięknego Czytania „Wiosna w poezji”. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I i klasy II – III. Prezentowane przez dzieci wiersze, mimo iż były związane z tematyką wiosenną, miały różny charakter. Jedne były lekkie, z humorem, inne bardziej poważne. Ciekawy repertuar oraz wysoki i wyrównany poziom wykonawców sprawiły, że jurorzy nie mieli łatwego zadania, aby wyłonić zwycięzcę. Tak naprawdę na to miano zasługiwał każdy z uczestników. Po długich naradach ogłoszono wyniki.

1.Zuzanna Goldmann – I miejsce

2.Roksana Kąkol – I miejsce

3.Antonina Radomska – II miejsce

4.Oliwia Formela – II miejsce

5.Matylda Richert – III miejsce

6.Jakub Łoś – III miejsce

Klasy II – III

1.Leon Śmiech – I miejsce

2.Maksymilian Zieliński – I miejsce

3.Adrian Splitt – II miejsce

4.Aleksandra Adamczyk – II miejsce

5.Julia Piotrowiak – III miejsce

6.Maja Skrzypkowska – III miejsce

Wyróżnienia:

1.Oliwia Szmyt

2.Franciszek Turzyński

Laureaci zostali nagodzeni książkami oraz dyplomami, ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

Gratulujemy!

konkurs piknego czytania 2021