Projekt PoczytaJMy

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpiliśmy do projektu PoczytajMY organizowany przez z CEO. Koordynatorem projektu jest Hanna Wiczling.

W ramach projektu nasi uczniowie wraz z opiekunem tworzą klub czytelniczy i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą.

Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez czytanie. Głośne czytanie rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata. Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi. Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.  Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie. Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.

logopoczytajmy