Menu witryny

Osiągnięcia

Zawody Mistrzostwa w Wędkarstwie Rzutowym 2024

Dnia 20.04.2024r. Na orliku przy Szkole Podstawowej w Somoninie odbyły się Zawody Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Rzutowym. W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły z kółka wędkarskiego: Aleksander Neubauer, Konrad Butowski, Dawid Puzdrowski, Franciszek Kocur, Szymon Synakowski, Simon Brugnara. 

zawody w wdkarstwie rzutowym 2024

więcej zdjęć

Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskeij 2024

W sobotę 9 marca 2024r. W siedzibie PZW w Gdańsku odbył się II etap Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej. Po eliminacjach do konkursu stanęło 28 młodych wędkarzy, którzy reprezentowali szkoły i koła PZW. Naszą szkołę reprezentowalo 9 uczestników z koła wędkarskiego. Młodzi wędkarze zmierzyli się z zadaniami tekstowymi oraz mieli za zadanie rozpoznać ryby i roślinność. W konkursie miejsce III zajął Szymon Synakowski. Wysokie miejsca zajęli również: Konrad Butowski V miejsce, Wiktor Cierzan VIII miejsce, Aleksander Neubauer XI miejsce, kolejne punktowane miejsca zajęli Franciszek Kocur, Simon Brugnara, Oskar Littwin oraz absolwent naszej szkoły Oskar Tokarski VII miejsce. Wszystkim bardzo gratulujemy wyników. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Igelskiemu oraz Panu Cezaremu Szostak za zaangażowanie w działania młodzieży naszej szkoły.

konkurs wiedzy ekologiczno-wdkarskiej 2024

więcej zdjęć

Logopedyczny konkurs plastyczny 2024

 LAUREACI LOGOPEDYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO realizowanego dla oddziałów przedszkolnych

1 miejsce Alicja Penk 0 C

2 miejsce Antoni Lis 0 C

3 miejsce Miłosz Zelewski 0 E

Temat konkursu brzmiał: „Szafa Sabinki”. Adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz praca nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych. W ramach Konkursu należało nadesłać pracę plastyczną przedstawiającą różnorodne ilustracje przedstawiające „Szafę Sabinki”, w której ukryły się ubrania z głoskami szeregu syczącego /S,Z,C,DZ/ oraz szumiącego /SZ,Ż,CZ,DŻ/.

Serdeczne Gratulacje! Logopeda szkolny Magdalena Miotk

więcej zdjęć

Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej klas 1-3 2024

Dnia 12 marca 2024r., o godz.9.00 w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej dla klas 1-3, do którego przystąpiło 20 chętnych uczniów. Poziom był bardzo wysoki, uczniowie zaprezentowali dzieła polskich autorów. Komisja wyróżniła wśród uczestników następujące osoby:

1 miejsce - Józef Lewiński z klasy 1c

2 miejsce - Alicja Kitowska z klasy 2a

3 miejsce - Aleksander Pawelczyk z klasy 1c

Oraz trzy wyróżnienia: Annę   Baranyak z klasy 2a, Anna Okroj z klasy 1b i Filip Pałubiak z klasy 1c.

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!

Konkurs Biblijny 2024

Dnia 8 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Powiatowy (Rejonowy) Konkurs Biblijny. Tegorocznym tematem była Księga Wyjścia. Wśród 43 uczestników konkursu z wiedzy byli się również nasi uczniowie: Weronika Gogolińska, Dominika Zielińska, Kajetan Mielewczyk, Jacek Sołtysek, Weronika Sołtysek oraz Zuzanna Goldmann. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach klasowych VII-VIII oraz IV-VI. I miejsce zajęła Weronika Gogolińska z klasy 8a natomiast III miejsce zajął Jacek Sołtysek z klasy 5b. W konkursie Plastycznym w klasach I-IV nadesłano 35 prac z różnych szkół, które można podziwiać w naszej szkole. W oczekiwaniu na wyniki konkursu miłym akcentem były występy artystyczne uczniów klas pierwszych pod opieką p. Barbary Gawroń i p. Justyny Wojak oraz zespołu kaszubskiego Modre Oczka pod kierunkiem p. Ewy Hildebrandt.

Gratulujemy.

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz