Aktualności Grupa Od

0D Dzień kota 2021

17 lutego  naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy  opiekować się zwierzętami. Oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz rasami kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy z włóczką, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Wspólna praca plastyczna ,,kot’’ była podsumowaniem kociej zabawy w naszej grupie.

dzie kota w grupie 0d 2020

0D Walentynki 2021

12 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki- święto zakochanych. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się świetną okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Nie zabrakło zabaw, konkursów i tańców min. quizu ze znajomości bajkowych par, puzzli z serduszkami oraz zabaw ruchowych.

walentynki w grupie 0d

0D Wigilia 2020

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 23 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

wigilia w grupie 0d

Mikołajki w grupie 0D 2020

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. 4 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców.

mikoajki w grupie  0d

0D Dzień Praw Dziecka 2020

Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwekcji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i potrzeby, powinno być otoczone troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w naszej grupie porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach.

dzie praw dziecka

0D Sport to zdrowie 2020

W trakcie zajęć bardzo duży nacisk kładziemy na propagowanie idei zdrowego stylu życia, ze szczególnym podkreśleniem roli aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia gimnastyczne oraz spacery na świeżym powietrzu mają dla dzieci w wieku przedszkolnym bardzo duże znaczenie O ich wartości świadczą szerokie możliwości zastosowania gier i zabaw ruchowych.  Prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia z korektywy dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią.

zajcia sportowe 0d 2020