Aktualności Grupa Od

0D Dary jesieni 2021

Jesień rozgościła się już na dobre. Pogoda nie zawsze dopisuje, liście spadają z drzew i coraz częściej pada deszcz. Jednak dzieciom z grupy Od jesień nie straszna. Gdy tylko mamy okazję spacerujemy i podziwiamy jesienne krajobrazy. Klasę dekorujemy pracami tematycznie związanymi z panującą porą roku. Uczymy się jakie są charakterystyczne dla jesieni owoce i warzywa oraz co robić, żeby nie chorować. Więc jak widać, jesień wcale nie jest taka zła ;-)

0d dary jesieni 2021

Przedstawienie teatralne w przedszkolu 2021

24 września w naszych Oddziałach Przedszkolnych zawitali artyści teatralni z przedstawieniem pt. "Za siedmioma morzami". W czasie oglądania spektaklu poznaliśmy Tomka, który postanowił wyjechać do Nowej Zelandii i tam spotkać się z kuzynką o imieniu Aloha. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że nie ma tam dostępu do Internetu, telefonu... Za to można było budować zamki z piasku, pływać, zbierać muszelki. Bawiliśmy się razem z nim. Budowaliśmy ogromne zamki, słuchaliśmy szumu morskiego wydobywającego się z muszli, pływaliśmy na różne sposoby. Było super! Na zakończenie tej niesamowitej podróży nasz bohater spotkał się z ptakiem "kiwi", który wg legendy poświęcił swoje pióra w zamian za pomoc w leczeniu korzeni drzew z pasożytów. Ptak stał się najlepszym i nierozłącznym przyjacielem Tomka.

przedstawienie w przedszkolu 0d

Dzień Przedszkolaka 0D 2021

20 września obchodziliśmy w grupie 0d Dzień Przedszkolaka. Tego dnia każde dziecko miało swoje święto. Uczciliśmy ten dzień zabawą, śpiewem i słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili.

dzie przedszkolaka 0d

Dzień Kropki 0D 2021

Grupa 0d 15 września obchodziła Dzień Kropki. Realizowaliśmy ten dzień w ramach projektu „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”. Tego dnia w naszym przedszkolu zaroiło się od kropek. Były obecne wszędzie: na korytarzu, na ubraniach, a także w pracach dzieci. Przedszkolaki poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, której to mała kropka odmieniła całe życie. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Na zakończenie dnia dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w wesołej foto budce.

dzie kropki 0d 2021

Witamy w przedszkolu 0D!

Miesiąc wrzesień to bardzo intensywny dla nas czas, kiedy poznajemy nowych kolegów i koleżanki, uczymy się nowych rzeczy oraz poznajemy nowe zabawy. Tak właśnie było w grupie 0d. Już nie możemy się doczekać kolejnych miesięcy pełnych wrażeń.

witamy w przedszkolu 0d

0D Dzień kota 2021

17 lutego  naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy  opiekować się zwierzętami. Oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz rasami kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy z włóczką, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Wspólna praca plastyczna ,,kot’’ była podsumowaniem kociej zabawy w naszej grupie.

dzie kota w grupie 0d 2020