Klub czytających Rodziców

Czytanie na dywanie z rodzicami 2022

W bibliotece przeprowadzono akcję pt. „Rodzice czytają dzieciom”. która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz za wprowadzenie dzieci w magiczny świat książek, baśni i ciekawych opowieści.

czytanie na dywanie z rodzicami 2022

Klub czytających rodziców

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła rozpoczęła serię spotkań pt. „Klub czytających rodziców”. Do tej akcji bardzo chętnie przyłączyli się rodzice, którzy odwiedzali naszą bibliotekę. W listopadzie w każdy piątek na długich przerw rodzice czytali uczniom wybrane fragmenty z książek. Wspólne czytanie miało na celu służyć rozwojowi dzieci - budować ich pozytywne relacje z rodzicami. Zaangażowanie się biblioteki w promowanie czytania jest również inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa, w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za włączenie się w działania biblioteki, a uczniom za aktywny udział w zajęciach.

mklubczytrodz