Aktualności Grupa Oa

Dzień jabłka

W październiku pierwszy raz w przedszkolu obchodziliśmy święto jabłka. Przedszkolaki miały okazję kupić i skosztować smakołyki właśnie z jabłkiem. Były to soki, musy, ciastka, ciasta, galaretki, rogaliki i wiele innych. Cel był wielki bo charytatywny. Wszystkie pieniążki trafiły do hospicjum. Dzieci dowiedziały się o jabłkach wiele ciekawostek. Zabaw nie było końca. Był to bardzo przepyszny dzień:)

0a jabuko 2023więcej zdjęć

Dzień kropki

Dnia 15 września odbył się w naszym przedszkolu dzień kropki. Wszystkie przedszkolaki przyszły tego dnia ubrane w groszki/ kropki. Różnorodności kropek nie było końca. Dzieci poznały historię dziewczynki Vashti, która uwierzyła w siebie dopiero wtedy, gdy zrobił to nauczyciel. Pokazał jej, że w każdym z nas drzemie coś dobrego i kreatywnego i należy tylko tego poszukać. Wszystko zaczyna się od małej kropki a od niej wychodzi cała reszta...Piękny dzień opleciony w kropkowe zabawy i kreatywne tworzenie rysunków.

0a dzie kropki 2023więcej zdjęć

Dzień Dyni

31 października odbył się pomarańczowy dzień dyni. Chętni mogli przynieść dynię: jadalną lub ozdobną. Na początku dnia dzieci dowiedziały się o najważniejszych informacjach odnośnie dyni i innych warzyw z rodziny dyniowatych. Określiliśmy ich kształt, kolor, ciężar i inne cechy charakterystyczne oraz zobaczyliśmy co dynia kryje w środku. Przedszkolaki zobaczyły ilustrację, ukazującą jak rośnie dynia i dlaczego opada na ziemię. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Kopciuszek", w którym dynia miała duże znaczenie. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną. Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć przy dyniowej dekoracji.

0a dzie dyni 2023 więcej zdjęć

Dzień Postaci z Bajki

Dnia 6 listopada w grupie 0A odbył się bajkowy dzień, w którym poznaliśmy, utrwalaliśmy znane bajkowe postacie. Dzieci obejrzały prezentację, po której odpowiadały na zagadki. Obejrzały spektakl pt." Czerwony Kapturek". Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Wilk". Chętne dzieci układały bajkowe puzle i układanki. Nie mogło zabraknąć bajkowych zdjęć w fotobudce:)

0a dzie postaci z bajki 2023 więcej zdjęć

Dzień przedszkolaka 0a 2023

Dnia 20 września w przedszkolu świętowaliśmy ogólnopolski dzień przedszkolaka. Dzieci przez cały dzień świetnie się bawiły. Były tańce i zabawy integracyjne. Nie zabrakło skocznej muzyki do tańca i balonów. Każdy przedszkolak otrzymał medal oraz słodki upominek.

dzie przedszkolaka 0a 2023 więcej zdjęć