Przedszkole promujące zdrowie

Ruch to zdrowie

Dzień w ramach programu edukacyjnego pt. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WIE TO KAŻDY ZUCH”, grupa przedszkolna 0f wykonała poszczególne ćwiczenia, które mają na celu rozwijanie aktywności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia ogólnie rozwojowe.

ruch to zdrowie 0f 2023 więcej zdjęć

Konkurs "Jem zdrowo i kolorowo"

Dnia 30 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jem zdrowo i kolorowo”. Konkurs skierowany był do dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do oddziału przedszkolnego. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu o dowolnym formacie z zastosowaniem techniki i narzędzi o tematyce zdrowego odżywiania.

konkurs przedsz 2023 więcej zdjęć

Jesienne witaminy 0d

Grupa 0d Tygryski we wraz ze swoją panią przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób musimy dbać o swoje zdrowie i z czego czerpiemy najwięcej witamin. Grupa przyniosła do przedszkola swoje ulubione warzywa i owoce. Poznali smak i zapach warzyw podczas quizu oraz skosztowali pyszne śniadanie z warzywami w roli głównej. Na koniec wykonali piękne prace plastyczno techniczne.

jesienne witaminy 0d

Marchewkowe soczki 0c

Z okazji Dnia Dyni grupa 0c przygotowała pyszne soczki marchewkowo – dyniowe. Dzieci obierały samodzielnie marchewki i kroiły dynie w kosteczki. Nauczyły się obsługiwać sokowirówkę dzięki której wypiliśmy przepyszne zdrowe soczki.

marchewkowe soczki 0c

Zdrowe śniadanie 0c

W listopadzie z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały samodzielnie pyszne zdrowe kanapki. W każdej grupie została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Następnie dzieci przygotowały zdrowe śniadanie i zajadały się z apetytem.

zdrowe niadanie 0c