Aktualności Grupa Oc

Powstała dobrze wyposażona sala integracji sensorycznej.

Metoda integracji sensorycznej to terapia przez ruch. Powstała w latach 70-tych XX wieku w USA. Jej autorką jest dr Jean Ayres – psycholog kliniczny, terapeutka zajęciowa.

Integracja sensoryczna to proces neurologiczny organizujący wrażenia płynące ze wszystkich zmysłów w taki sposób, by mogły być użyte do celowego działania. W procesie tym informacje otrzymane ze wszystkich zmysłów mózg segreguje, rozpoznaje, interpretuje, łączy ze sobą i wcześniejszymi doświadczeniami, odpowiadając na wymagania płynące ze środowiska. Dzięki temu dzieci rozwijają się prawidłowo.

Trudności na poziomie organizacji odbioru wrażeń mogą natomiast blokować rozwijanie zdolności do koncentracji uwagi i uczenia się zachowania celowego. Mogą powodować zaburzenia rozwoju funkcji percepcyjnych i ruchowych.

Metoda integracji sensorycznej przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym o prawidłowym rozwoju, które doświadczają problemów w codziennym funkcjonowaniu. Adresatami metody są także dzieci z mózgowym porażeniem, z niepełnosprawnością intelektualną (autyzm, zespół Downa, zespół Aspergera i wiele innych).

Terapia SI ma postać „naukowej zabawy”, w której dziecko np.: tocząc się na beczce, huśtając na platformie – bawi się i uczy jednocześnie.

Każda nawet najbardziej prosta aktywność ruchowa małego dziecka dostarcza mu różnych rodzajów elementarnych informacji sensorycznych, które muszą być dobrze odebrane i połączone, aby dziecko zachowało się adekwatnie do sytuacji.

sala integracji sensorycznej 2022

0C Zajęcia plastyczne 2022

Zajęcia plastyczne w grupie 0c to ulubiona forma działalności dzieci. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.

0c zajcia plastyczne 2022

0C Bal karnawałowy 2022

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci  podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

0c bal karnawaowy 2022

0C Mikołajki 2021

„O Święty Mikołaju przynosisz dobro nam

i mówisz „lubię dzielić się tym co mam”.
Rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal,
a miłość to największy Twój dar...”

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola w towarzystwie pomocników - Mikołajek :) Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy 0C zaśpiewały Mikołajowi pięknie piosenkę po czym otrzymały paczki, które bardzo ucieszyły dzieci. Następnie,  przy dźwiękach świątecznej muzyki, dzieci zabrały się do pracy, pięknie ozdabiając kartki świąteczne.

mikoajki 0c 2021

0C Polimery 2021

Gdy mówimy „plastik” od razu wyobrażamy sobie sztywne, kolorowe tworzywo sztuczne np. takie z jakiego wykonane są zabawki. A przecież tworzywa sztuczne to ogromna grupa materiałów, w której miejsce jest również na różnego rodzaju folie, gumy, pianki, włókna, a nawet kleje. Co zatem łączy te materiały? Wszystkie składają się z POLIMERÓW.

24 Listopada grupa 0C brała udział w warsztatach ,,Polimery, a kolorowe glutki’’ Kolejny raz wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych. Odwiedziła nas pani Małgosia, która pokazała nam ciekawe doświadczenia chemiczne. Tym razem dowiedzieliśmy się co to polimery i jak zrobić kolorowe glutki. Dzieci chętnie brały udział w eksperymentach, samodzielnie wykonały masę – kolorowy brokatowy glutek.

0c polimery

0C Dzień dyni 2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 28 października, wtedy to dzieci ubrały się na pomarańczowo. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

dzie dyni 0c 2021