Aktualności Grupa Oc

0C Dzień kropki 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć, były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne.

dzie kropki 0c 2021

0C Kodowanie 2021

Dziś zaczęliśmy kodowanie u Motylków od prostych zabaw bez używania komputera. Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Przy okazji nauki dzieci doskonale się bawiły.

kodowanie w grupie 0c

0C Walentynki 2021

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Tradycją w naszym przedszkolu jest poczta walentynkowa. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki. Zaskakujące jest, jak najmłodsze dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie.

walentynki w grupie 0c

0C Mikołajki 2020

7 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy imieniny Mikołaja. Z tej okazji odwiedzili nas  bardzo mili gości - pomocnicy św. Mikołaja, którzy obdarowali dzieci prezentami. Tego dnia dzieci były ubrane na czerwono i każdy miał mikołajową czapeczkę. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, której się nauczyły. Było bardzo słodko i radośnie. Bardzo dziękujemy i czekamy za rok!

mikoajki w grupie 0c

0C Dzień Pluszowego Misia 2020

Dzień 25 listopada 2020r. był inny niż wszystkie, bo to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki też postanowiły to uczcić. W sali rozpoczęliśmy od powitania wierszem Jana Brzechwy, „Miś”. Następnie bawiliśmy się przy piosence ,,Pokochaj pluszowego misia”. Aby poznać historię święta, przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną. W ciekawy sposób dowiedziały się o gatunkach niedźwiedzi żyjących na świecie ich pożywieniu i ciekawostkach z ich życia. Nie zabrakło też informacji o najpopularniejszych bajkowych niedźwiadkach. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misjach. Następnie uczestniczyły w opowieści ruchowej ,,Misie w lesie”. Nie zapomnieliśmy też o zabawie ze śpiewem „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie tak miłego dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia. Myślę, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.

wiatowy dzie pluszowego misia w grupie 0c

0C Zabawy z aplikacją Quiver 2020

W ostatnim tygodniu października Motylki ożywiły swoje kolorowanki przy pomocy aplikacji Quiver. Aplikacja ta oparta jest na tzw. rzeczywistości rozszerzonej, która sprawia, że świat generowany cyfrowo nakłada się na realny obraz, czyli model z rysunku zmienia się w trójwymiarowy obiekt, który nie tylko posiada barwy użytych przez nas kredek, ale także potrafi się animować. Zabawa z aplikacją zachęciła nawet największych przeciwników kolorowania do sięgnięcia po kredki. Kolorowanki jak nigdy były starannie pomalowane a podczas kolorowania pracowaliśmy nad prawidłowym chwytem kredki. Same korzyści! Widok dzieci, które widzą swoje postacie z kolorowanek, które zamieniają się w obiekt 3D - bezcenny!

zabawy z apikacj quiver w grupie 0c