Aktualności Grupa Oc

0C Mikołajki 2021

„O Święty Mikołaju przynosisz dobro nam

i mówisz „lubię dzielić się tym co mam”.
Rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal,
a miłość to największy Twój dar...”

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola w towarzystwie pomocników - Mikołajek :) Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy 0C zaśpiewały Mikołajowi pięknie piosenkę po czym otrzymały paczki, które bardzo ucieszyły dzieci. Następnie,  przy dźwiękach świątecznej muzyki, dzieci zabrały się do pracy, pięknie ozdabiając kartki świąteczne.

mikoajki 0c 2021

0C Polimery 2021

Gdy mówimy „plastik” od razu wyobrażamy sobie sztywne, kolorowe tworzywo sztuczne np. takie z jakiego wykonane są zabawki. A przecież tworzywa sztuczne to ogromna grupa materiałów, w której miejsce jest również na różnego rodzaju folie, gumy, pianki, włókna, a nawet kleje. Co zatem łączy te materiały? Wszystkie składają się z POLIMERÓW.

24 Listopada grupa 0C brała udział w warsztatach ,,Polimery, a kolorowe glutki’’ Kolejny raz wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych. Odwiedziła nas pani Małgosia, która pokazała nam ciekawe doświadczenia chemiczne. Tym razem dowiedzieliśmy się co to polimery i jak zrobić kolorowe glutki. Dzieci chętnie brały udział w eksperymentach, samodzielnie wykonały masę – kolorowy brokatowy glutek.

0c polimery

0C Dzień dyni 2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 28 października, wtedy to dzieci ubrały się na pomarańczowo. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

dzie dyni 0c 2021

0C Sałatkowy zawrót głowy

Dzieci z grupy 0 C własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet melon. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem (plastikowym). Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale.

przedszkole promujce zdowie 0c 2021

Jesień w grupie 0C

,,Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie.

Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.

Z astrów, z liści poukładane, własnoręcznie malowane’’.

Jesień to piękna pora roku, która rozpoczyna się 23 września.  Liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć kolorowy jesienny dywan. Grupa 0c wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały jesienny krajobraz, wypowiadały się na temat swoich spostrzeżeń, rozpoznawały drzewa liściaste oraz iglaste. Opisywały wygląd liści, żołędzi, jarzębiny, kasztanów. Z materiału przyrodniczego przyniesionego ze spaceru dzieci wykonały kolekcję ,,Jesiennych darów natury’’. Dzieci stworzyły kącik przyrodniczy w sali.

jesie w grupie 0c 2021

0C Przedszkole promujące zdrowie 2021

Celem i zadaniem przedszkola promującego zdrowie jest wspieranie każdego wychowanka w rozwijaniu indywidualnego potencjału zdrowia oraz wspomaganie całej społeczności przedszkolnej w tworzeniu warunków i perspektyw rozwoju zdrowia. Realizując Program Promocji Zdrowia podejmujemy różnorodne działania i projekty edukacyjne kształtujące świadomość całej społeczności przedszkolnej na temat konieczności wspólnego dbania o zdrowie we wszystkich jego wymiarach. Dzieci z grupy 0 C poznały smaki warzyw, samodzielnie zrobiły sałatkę, którą ze smakiem skosztowały.

przedszkole promujce zdrowie 0c