Aktualności Grupa Oc

Dzień zdrowego śniadania

15 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji warto przypomnieć, jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe. Pani Ola przygotowała prelekcję dotyczącą zdrowia, dzięki której przekazała wiedzę dotyczącą tego, jak postępować by być zdrowym a także by najmłodsi też dbali o prawidłowe nawyki żywieniowe – zaczynając każdy dzień od pełnowartościowego posiłku. Dzieci przygotowały, a następnie skonsumowały pyszne zdrowe kanapki, zawierające wszystkie zdrowe produkty zgodne z piramidą żywieniową.

0c motylki dzie niadania 2023 więcej zdjęć

Spotkanie z fotografem

W ramach zajęć zorganizowane zostało spotkanie z fotografem panem Jerzym Stromskim oraz panią Emilią Stromską z firmy Victory Film i Fotografia w celu przybliżenia pracy fotografa. Goście opowiedzieli dzieciom o swojej pasji, którą jest praca z aparatem. Zaprezentowali różne modele aparatów fotograficznych, zarówno te współczesne, jak i zabytkowe. Omówili występujące między nimi podobieństwa i różnice, a także sposób wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści fotografów. Ponadto każdy z przedszkolaków mógł zrobić zdjęcie koleżance czy koledze oraz obejrzeć zdjęcia wykonywane dawniej a dzisiaj. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale także ciężka praca, ciągłe szkolenia oraz wyrabianie tzw. "fotograficznego oka". Za spotkanie bardzo dziękujemy.

0c motylki dzie foto więcej zdjęć

Dzień Dyni

W piątek 31 października obchodziliśmy dzień dyni w naszym przedszkolu. Przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo a niektórzy także w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami. Dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle – przedszkolaki przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy. Na zakończenie zawodów dzieci rozwiązywały dyniowe łamigłówki oraz zakodowały dynię. „Dzień Dyni” dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy. Pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ich temat.

0c motylki dzie dyni 2023 więcej zdjęć

Dzień Postaci z Bajki

3 listopada zaroiło się w naszej grupie od przeróżnych postaci bajkowych. Stało się tak za sprawą święta, które obchodziliśmy, czyli Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie najpiękniejszych bajek i baśni, min.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Alicja w Krainie czarów itd. Każda z nich była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Odbyły się tego dnia również liczne zabawy i konkursy.

0c motylki dzie postaci z bajek 2023 więcej zdjęć

Dzień Chłopaka

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami „Super chłopak”. Dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły prezenty. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

dzie chopaka 0c motylki 2023 więcej zdjęć

Dzień Przedszkolaka Motylki

Dzień Przedszkolaka w grupie „Motylki”
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, konkursy, zabawy z balonami. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny upominek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

dzie przedszkolaka motylki 0c 2023 więcej zdjęć