Nowości biblioteczne

Nowości dla najmłodszych czytelników w naszej bibliotece 2022

alt

Miło nam poinformować, że wniosek na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożony przez nasze przedszkole przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie w formie dotacji w kwocie 3.700 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

nowoci czytelnicze 2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

Dzięki przystąpieniu do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, otrzymaliśmy dotację na zakup książek. Do biblioteki trafiło 565 nowych pozycji. Uczniowie, rodzice, nauczyciele pisali propozycje książek, które powinny trafić do szkolnej biblioteki. Większość marzeń udało się zrealizować. Po licznych konsultacjach zakupiono nowości. Można je już wypożyczać w bibliotece. W ramach programu zakupiliśmy wygodne pufy do biblioteki. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę w każdej wolnej chwili, aby poczytać książki. W związku z realizacją programu nasza szkoła prowadzi różne akcje promujące czytelnictwo.

Zachęcamy do czytania!

czytelnictwo.jpg

Biblioteczne nowości 2019

Świeżutka dostawa, teraz tylko wpisać, przygotować do wypożyczenia i już. Nowości polecają się uwadze czytelników.

biblioteczne nowoci 2019

Atrakcyjne nowości w bibliotece szkolnej

W listopadzie biblioteka szkolna zakupiła dla uczniów  nowe atrakcyjne  książki. Wśród oferowanych książek znajdują się zarówno książki dla dzieci młodszych jak i starszych- literatura przygodowa, obyczajowa, fantastyka, wiersze. Mamy nadzieję, że książki te będą chętnie czytane przez uczniów szkoły.
Zachęcamy do czytania i życzymy przyjemnej lektury.
Już w grudniu kolejne nowości zostaną zakupione do biblioteki.

nowoci biblioteczne grudzie2017

Nowe Książki w naszej bibliotece

Nasza szkoła jest jedną ze szkół w Gminie Somonino, która otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” został uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa  poprzez wzmacnianie roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Dzięki uzyskanym funduszom nasza biblioteka zwiększy swoja atrakcyjność, a także wzbogaciła się o nowości wydawnicze i pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów. Po wielu konsultacjach z nauczycielami, uczniami i rodzicami udało się stworzyć listę najbardziej poczytnych tytułów. Już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z bogatej oferty książkowej w nowoczesnej szacie graficznej. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie a zapach nowych książek przyciągnie uczniów nawet z najbardziej odległych zakątków szkoły.

Już teraz zapraszamy na spotkanie z naszymi książkowymi nowościami.

nowoci bilbioteka