Szkoła promująca zdrowie

Śniadanie daje moc 2021

Jak co roku od kilku lat bierzemy udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W akcji tej biorą udział wszyscy uczniowie z klas 1 – 3 wraz z ich wychowawcami. Przygotowują zdrowe posiłki i mają możliwość uzyskać wiedzę podczas zajęć na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka.

sniadanie daje moc 2

Fioletowy dzień 2021

W tym roku szkolnym za Zdrowy Dzień Szkolny – Fioletowo – Biały odpowiedzialne były klasy drugie z udziałem Rodziców i Wychowawców. Rodzice jak zwykle spisali się na medal! W menu przygotowanym wcześniej przez Rodziców królowały owoce w galaretce, takie jak: ciemne winogrona, jagody, borówki, szaszłyki owocowe, sałatki owocowe, babeczki z różnymi dodatkami itp. Uczniowie z apetytem spałaszowali wszystkie przepyszne produkty. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję Rodzicom!

fioletowy dzie 2021

Zdrowe śniadanie z wychowawcą

W naszej szkole odbywają się cyklicznie zajęcia kulinarne dotyczące przygotowywania zdrowych śniadań. Uczniowie mają możliwość przygotowania sobie posiłku – w tym przypadku drugiego śniadania – samodzielnie. Wychowawca wspiera w tym swoich wychowanków oraz spożywa z Nimi wspólnie przygotowany posiłek.

niadanie daje moc 2021

PLAN PRACY ZESPOŁU DO SPRAW PROMOCJI ZDROWIA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

pobierz

Śniadanie daje moc!

8 listopada w całej Polsce na ławkach szkolnych, zamiast książek i zeszytów, królowały zdrowe i smaczne potrawy śniadaniowe. W naszej szkole również wszyscy uczniowie klas I – III przystąpili do tej akcji. Robienie kanapek wprawiło dzieci w świetne nastroje. Mieli przy tym mnóstwo zabawy. Kanapki wyglądały smacznie, a co za tym idzie apetycznie. Jesteśmy pod ich ogromnym wrażeniem, i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu akcje! Chcielibyśmy bardzo podziękować za pomoc Rodzicom, którzy jak zwykle spisali się na medal.

sniadanie daje moc