Szkoła promująca zdrowie

Spotkanie z dietetykiem 2024

W dniu 25 kwietnia 2024r. odbyły się kolejne i już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym z panią dietetyk. Podczas warsztatów klasy VI miały możliwość wraz z dietetykiem przygotować zdrowe śniadanie (kanapki i smoothie). Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania, poznali pułapki żywieniowe - na przykładzie "zdrowe batoniki" i "cola light".

Zielono-pomarańczowy dzień w szkole 2024

Uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami przygotowali mnóstwo zdowych przekąsek bazujących na warzywach i owocach w tych kolorach. Jak zwykle stoiska cieszyły się niezmierną poluparnością. Zdrowe jedzenie może być piękne i smaczne.

zielono pomaraczowy dzie 2024

"Akademia Lubella" 2024

Program "Akademia Lubella" W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wzięli udzial w ogólnopolskim programie edukacyjnym organizowanym przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży. Celem programu była edukacja młodzieży na temat potrzeby zróżnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Uczniowie uczyli się nie tylko komponowania jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Edukacja miała na celu również przybliżenie uczniom znaczenia zróżnicowanej diety i niemarnowania jedzenia. Na zakończenie projektu nasza szkoła otrzymała certyfikat wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez markę Lubella.

akademia lubella 2024

Spotkanie z dietetykiem 2024

W dniu 16.04.2024r. odbyło się spotkanie z panią dietetyk Natalią Mejer-Gniadek. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pani dietetyk omówiła też główne błędy w naszej diecie, prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości,ale również do wielu chorób jak bulimia czy anoreksja. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które będzie już niebawem z klasami VI.

spotkanie z dietetykiem klasy 6 2024

Warsztaty z fizjoterapeutą 2024

W dniu 14.03.24r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z panią fizjoterapeutką Sylwią Wolff. Tym razem klasy VI-VII miały okazję porozmawiać o wadach postawy. Uczniowie byli zainteresowani, zadawali pytania i konsultowali z fizjoterapeutą swoje obawy dotyczące różnych dolegliwości. Pani Sylwia pokazała podstawowe ćwiczenia na koślawość kolan i płaskostopia. Pokazała jak odpowiednio nosić plecak, używać telefonu i jak powinniśmy siedzieć przy biurku, aby sobie nie zaszkodzić. Bardzo dziękujemy za te warsztaty.

epuap

logo LS