Menu witryny

Szkoła promująca zdrowie

Spotkanie z dietetykiem 2024

W dniu 25 kwietnia 2024r. odbyły się kolejne i już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym z panią dietetyk. Podczas warsztatów klasy VI miały możliwość wraz z dietetykiem przygotować zdrowe śniadanie (kanapki i smoothie). Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania, poznali pułapki żywieniowe - na przykładzie "zdrowe batoniki" i "cola light".

więcej zdjęć

Zielono-pomarańczowy dzień w szkole 2024

Uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami przygotowali mnóstwo zdowych przekąsek bazujących na warzywach i owocach w tych kolorach. Jak zwykle stoiska cieszyły się niezmierną poluparnością. Zdrowe jedzenie może być piękne i smaczne.

zielono pomaraczowy dzie 2024

więcej zdjęć

"Akademia Lubella" 2024

Program "Akademia Lubella" W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wzięli udzial w ogólnopolskim programie edukacyjnym organizowanym przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży. Celem programu była edukacja młodzieży na temat potrzeby zróżnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Uczniowie uczyli się nie tylko komponowania jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Edukacja miała na celu również przybliżenie uczniom znaczenia zróżnicowanej diety i niemarnowania jedzenia. Na zakończenie projektu nasza szkoła otrzymała certyfikat wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez markę Lubella.

akademia lubella 2024

więcej zdjęć

Spotkanie z dietetykiem 2024

W dniu 16.04.2024r. odbyło się spotkanie z panią dietetyk Natalią Mejer-Gniadek. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pani dietetyk omówiła też główne błędy w naszej diecie, prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości,ale również do wielu chorób jak bulimia czy anoreksja. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które będzie już niebawem z klasami VI.

spotkanie z dietetykiem klasy 6 2024

więcej zdjęć

Warsztaty z fizjoterapeutą 2024

W dniu 14.03.24r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z panią fizjoterapeutką Sylwią Wolff. Tym razem klasy VI-VII miały okazję porozmawiać o wadach postawy. Uczniowie byli zainteresowani, zadawali pytania i konsultowali z fizjoterapeutą swoje obawy dotyczące różnych dolegliwości. Pani Sylwia pokazała podstawowe ćwiczenia na koślawość kolan i płaskostopia. Pokazała jak odpowiednio nosić plecak, używać telefonu i jak powinniśmy siedzieć przy biurku, aby sobie nie zaszkodzić. Bardzo dziękujemy za te warsztaty.

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz