Szkoła promująca zdrowie

Warsztaty z fizjoterapeutą 2024

W dniu 14.03.24r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z panią fizjoterapeutką Sylwią Wolff. Tym razem klasy VI-VII miały okazję porozmawiać o wadach postawy. Uczniowie byli zainteresowani, zadawali pytania i konsultowali z fizjoterapeutą swoje obawy dotyczące różnych dolegliwości. Pani Sylwia pokazała podstawowe ćwiczenia na koślawość kolan i płaskostopia. Pokazała jak odpowiednio nosić plecak, używać telefonu i jak powinniśmy siedzieć przy biurku, aby sobie nie zaszkodzić. Bardzo dziękujemy za te warsztaty.

Warsztaty z fizjoterapii 2024

07.03.2024r. odbyły się w naszej szkole zajęcia z fizjoterapeutą panią Sylwia Wolff Fizjo-Balans, dla klas IV i V. Pani Sylwia przedstawiła uczniom, jakie są wady postawy i z czego one wynikają, oraz jak im zapobiegać. Pokazała podstawowe ćwiczenia na płaskostopie i koślawość kolan. Uczniowie byli zaciekawieni i zadawali mnóstwo pytań. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

warsztaty z fizjoterapii 2024

Dbamy o nasze zęby i zdrowe odżywianie 2024

Dnia 16 lutego 2024r. klasy pierwsze miały zajęcia warsztatowe z higienistką stomatologiczną. Tematem zajęć było ,,Dbamy o nasze zęby i zdrowe odżywianie". Podczas spotkania uczniowie poznali zawód stomatologa i higienistki stomatologicznej, narzędzia i materiały stomatologiczne, produkty do dbania o higienę jamy ustnej. Pani opowiadała też o roli warzyw i owoców oraz wody dla naszego zdrowia i o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Uczniowie poznali zasady prawidłowego mycia jamy ustnej.

wizyta higienistki 2024

Zabawy na śniegu klasy 1 2024

W zdrowym ciele zdrowy duch.

zabawy na niegu 2024

Warsztaty z psychoedukaji dietetycznej 2023

W dniu 13 grudnia 2023r. gościliśmy Panią Dietetyk Natalie Mejer- Gniadek z Poradni Dietetycznej Natalia Mejer MER-Diet, która w bardzo interesujący sposób przeprowadziła warsztaty w klasach IV-V z psychoedukacji dietetycznej. Nasi uczniowie poszerzyli wiedzę na temat "Pułapek" żywieniowych - na przykładzie "zdrowych batoników" i "coli light". Czytaliśmy etykiety i analizowaliśmy skład produktów. Czekamy na kolejne interesujące spotkania i omawiania innych tematów z zakresu zdrowego odżywiania.

warsztaty z psychoedukacji dietetycznej 2023