Menu witryny

Język kaszubski

Ognisko integracyjne 2024

6.06. 2024r. - Ognisko integracyjne dla uczniów j. kaszubskiego. Kolejna lekcja poza murami szkoły. Tym razem nad brzegiem rzeki Raduni. Oprócz wspólnych rozmów przy stole, na leżakach i hamakach był też czas na kiełbaskę, gry i zabawy oraz wspólny śpiew. Super sprawa. Organizacją lekcji na łonie natury były Panie: Ewa Hildebrandt i Marta Szadłowsla.

więcej zdjęć


Integracja grupy w Dzikim Sadzie 2023

Uczniowie klas 5-8 wraz ze swoim nauczycielem, Panią Janettą Belgrau, udali się 13 grudnia 2023r. do Dzikiego Sadu, gdzie w bardzo sympatyczny sposób, podczas zabawy i gry w kręgle, doskonalili porozumiewanie się w języku regionalnym kaszubskim. Była to bardzo miła i praktyczna lekcja poza murami szkoły.

integracja grupy w dzikim sadzie 023

więcej zdjęć

Mëster Bëlnégò Czëtaniô 2023

Eliminacje odbyły się 24 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej. Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt. Paulina Splitt i Małgorzata Rychert w kategorii klas 2-3, Oliwia Szmyt w kategorii klas 5-6 oraz Dominika Zielińska i Weronika Gogolińska w kategorii klas 7-8. Wszystkie uczennice zajęły czołowe miejsca, a Małgorzata Rychert z klasy 4 i Dominika Zielińska reprezentowały Gminę Somonino podczas eliminacji powiatowych w Żukowie. Gratulujemy wszystkim dziewczętom za piękne przygotowanie się do konkursu.

mester belnego czytanio 2023

więcej zdjęć

Czekômë na Ĝòdë 2023

czekamy na gody 2023

więcej zdjęć

Wycieczka do zielonej szkoły 2023

18 grudnia 2023r. uczniowie klas 3-6 wzięli udział w warsztatach świątecznych, kazdy wykonał sobie super stroik. Kolejne zajęcia odbyły się w Planetarium, gdzie w specjalnych okularach przenieśliśmy się w przestrzeń kosmiczną. Kolejną atrakcją były kiełbaski z grilla i gorąca herbata. W Kartuzach zwiedziliśmy Kolegiatę, o której opowiedział nam Pan Marek Szymański . Atrakcją była też wizyta w Pizzerii Italiana. Uczestnicy wycieczki wrócili sycy i zadowoleni z wyjazdu. Było to kolejne zdobywanie wiedzy poza murami szkoły. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: Ewa Hildebrandt- język regionalny kaszubski i Mirosław Paczoska - historia Pomorza i Kaszub.

gospodarstwo agroturystyczne 2023

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz