Menu witryny

Aktualności

Nowy sztandar dla Hufca Kartuzy 2023

W sobotę, 27 maja 2023r., uczestniczyliśmy w ważnym dla każdego harcerza wydarzeniu. Nasz hufiec otrzymał nowy, piękny sztandar, który zastąpił poprzedni, już dość wysłużony. Wydarzenie to rozpoczęła msza, następnie przemaszerowaliśmy do Parku Solidarności, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazanie sztandaru. Ważnym momentem było również podziękowanie fundatorom sztandaru oraz przyznanie tytułu "Przyjaciela ZHP". Tytuł ten został przyznany m.in. pani dyrektor SP Somonino -Jolancie Bociańskiej, która zawsze oferuje harcerzom pomoc. I za to jeszcze raz bardzo dziękujemy! Ostatnim elementem była wspólna świetna zabawa podczas gry miejskiej po Kartuzach.

nowy sztandar 2023

więcej zdjęć

Zbiórka, zabawa, integracja 2023

Każda nasza zbiórka to element nauki, ale też i zabawny. Tym razem przygotowywaliśmy się do ważnej dla nas uroczystości nadania nowego sztandaru Hufcowi Kartuzy, ale też świetnie się bawiliśmy, próbując się porozumieć i wykonać zadanie.

zbirka integracja 2023

więcej zdjęć

Przepędzamy zimę 2023

Każdy z nas bardzo czeka na pierwsze oznaki wiosny. Tak więc chcąc pomóc „Pani Wiośnie” przepędzić zimę, wraz z zuchami stworzyliśmy Marzannę, którą skutecznie zatopiliśmy w pobliskiej Raduni. A zadanie nie było łatwe, ponieważ musieliśmy poszukać materiałów wyłącznie biodegradowalnych. Na szczęście zasoby lasu oraz twórcze rączki harcerzy i zuchów poradziły sobie z zadaniem.

przepdzamy zim 2023

więcej zdjęć

Z darami w schronisku 2023

Zwierzęta do adopcji Fundacja „Animalsi” Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie Harcerze wraz z zuchami i ich drużynowymi w zeszły czwartek 16 marca 2023r. zawieźli do schroniska w Kościerzynie, dary przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Wśród nich znalazła się karma, koce oraz produkty do pielęgnacji zwierząt. Bardzo dziękowano nam za okazany dobry gest. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

z darami w schronisku 2023

więcej zdjęć

Zbiórka w remizie 2023

Za nami kolejne cykliczne spotkanie w remizie. Tym razem dh Adam Skrzypkowski opowiadał o sposobach gaszenia pożarów, wyposażeniu strażaków i wozów strażackich. Ponownie było bardzo ciekawie, ponieważ młodzież mogła poczuć się druhem strażakiem i wsiąść do wozu, a nawet na niego wejść.

zbirka w remizie 2023

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz