Harcerze przynoszą Betlejemskie Światełko Pokoju 2023

Dziś, 18 grudnia 2023r., po raz kolejny we współpracy z harcerzami starszymi i zuchami udało nam się dostarczyć Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

betlejemskie wiateko pokoju 2023

Zimowa gwiezdna przygoda! 2023

Druhny przyboczne z 21. DSH „Animalia” przygotowały dla harcerzy z 5 DH Leśni oraz zuchów z Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” super kosmiczną grę terenową z wykorzystaniem QR kodów oraz krótkofalówek. Wszystko to wraz z zimowo-śnieżnym armagedonem pogodowym, który spadł na nas w to piątkowe popołudnie, spowodowało że wszyscy, łącznie z dorosłymi drużynowymi bawili się wyśmienicie, szukając gwiezdnych śladów obecności obcych, budując droidy, ale także przednio się bawiąc śniegiem. Dzięki tej grze przenieśliśmy się na chwilę w świat Star Wars i czas dzieciństwa jednocześnie.

akcja zimowa 2023

Wigilijne spotkanie harcerskie 2023

Kolejny rok udało nam się podtrzymać coroczną tradycję wigilijnej nocki harcerskiej, którą spędziliśmy w gronie 21. DSH starszoharcerskiej drużyny „Animalia” oraz zuchów z Gromady Zuchowej „Leśne Duszki”. Spotkanie to dało okazję do kontynuacji kosmicznej gry terenowej z wykorzystaniem QR kodów oraz krótkofalówek. Uczestnicy spotkania z pomocą swoich rodziców przygotowali potrawy wigilijne oraz przygotowali prezenty, które wykonali własnoręcznie, a Gwiazdor je sprawiedliwie rozdał. To był również bardzo ważny dzień dla harcerzy, którzy przez kilka miesięcy starali się wywiązywać z obowiązków łączących się z działaniem w drużynie. Ci, którzy wzorowo wypełnili te zadania stali się pełnoprawnymi harcerzami składając przyrzeczenie i otrzymując krzyż harcerski. Nockę zakończyliśmy równie ważnym obrzędem świeczkowiska, które jest momentem wyciszenia, zadumy oraz harcerskiej jedności.

nocka harcerska 1 2023

Las hopowski 2023

11 listopada 2023, jak co roku, harcerze od tych najmłodszych z gromady zuchowej "Leśne Duszki", nieco starsi z 5. drużyny harcerskiej "Leśni" oraz Ci najstarsi z drużyny starszoharcerskiej, pełnili piękną służbę biorąc udział w uroczystościach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w lesie hopowskim. Wraz z wszystkimi przybyłymi pomaszerowaliśmy pod pomnik, gdzie złożyliśmy hołd pomordowanym przez hitlerowców mieszkańcom powiatu kartuskiego. Następnie wzięliśmy udział we mszy świętej oraz obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Egiertowie. Na koniec czekał na wszystkich poczęstunek.

las hopowski 2023

XII Rajd Remus 2023

Od piątku 29 września do 1 października 2023r. harcerze Hufca Kartuzy spotkali się na kolejnym już Kaszubskim Rajdzie Remus. Podczas XII rajdu gościli nas harcerze z Sierakowic, którzy byli autorami świetnej fabuły i stworzyli zadania wykorzystujące naszą kreatywność. Całe wydarzenie skupiło ponad 100 harcerzy z naszego hufca. Czekamy na kolejną taką przygodę w przyszłym roku.

rajd remus 2023