Menu witryny

Logowanie

Aktualności

Ach co to był za rok ...

12 czerwca spotkaliśmy się wszyscy razem po raz ostatni w tym roku szkolnym. Chociaż pogoda wystawiła nas na próbę, jak zawsze było harcersko fajnie. Tym razem z zuchami, dotrzymując im towarzystwa i jako starsi opiekunowie, wprowadzając ich w harcerski świat, przemierzyliśmy parę kilometrów, pląsając, śpiewając i budując leśne schronienia. Kończąc ten rok harcerski, liczymy na więcej spotkań na szlakach w przyszłym roku. Czuwaj!

ach co to by za rok

więcej zdjęć

Zimowo- Wiosenne Harcerskie Wędrówki 2021

Pandemia nie ustaje. Obostrzenia wciąż ograniczają naszą działalność. A my musimy być odpowiedzialni i przestrzegać panujących zasad. Na szczęście te zasady dopuszczają możliwość zbiórki na świeżym powietrzu i z tej opcji skorzystaliśmy. Dzięki temu udało nam się przemierzyć sporo kilometrów i poznać walory krajobrazowe naszej okolicy, zarówno podczas pięknej słonecznej i mroźnej zimy, jak i w okolicznościach budzącej się powoli do życia wiosny. W lutym przemierzyliśmy nowym szlakiem odcinek Somonino- Goręczyno- Sławki, a w marcu zdobyliśmy szczyt Wieżyca. Nóżki może i trochę bolały, ale co to dla nas harcerzy;-)

zimowo- wiosenne harcerskie wdrwki

więcej zdjęć

Nieść pomoc- z wizytą w schronisku- kwiecień 2021

W kwietniu, dh Ewa Jelińska zaproponowała nam harcerzom, pomoc w schronisku dla zwierząt. Po raz pierwszy mieliśmy okazję wziąć udział w takiej akcji. Co robiliśmy? Spójrzcie na zdjęcia. Nic trudnego, a przyniosło wiele korzyści „mieszkańcom” tego miejsca. To nowe doświadczenie, które przyniosło nam sporo satysfakcji, a w okresie pandemii, pozwoliło na spotkanie się z rówieśnikami i odnowienie wzajemnych relacji.

z wizyt w schronisku

więcej zdjęć

Na harcerskim szlaku- Rajd Świętokrzyski- 3-6 czerwca 2021

Poprzedni rok przysporzył nam wielu dodatkowych wyzwań i obowiązków. Już prawie od roku żyjemy w cyberprzestrzeni: lekcje online, zbiórki online…. Ale powoli zaczynamy wracać do naszej harcerskiej rzeczywistości i taką możliwość dał nam Rajd Świętokrzyski. Góry Świętokrzyskie przywitały nas swoją energią. Jak co roku, piękna słoneczna pogoda, kilometry do przemierzenia i zadania harcerskie do wykonania. Ale my się niczego nie boimy. Jak było zobaczcie sami na zdjęciach.

rajd

więcej zdjęć

Harcerski „START” 2020

Czuwaj!

Kolejny rok harcerski rozpoczynamy w zwartej grupie, która z każdym spotkaniem staje się większa. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, zbiórkę zorganizowaliśmy w terenie, gdzie harcerze podzielni na zastępy mieli do wykonania szereg ciekawych zadań. Praca była intrygującym wyzwaniem, ponieważ harcerze pracowali w nowych zastępach i ze „świeżymi” przyszłymi harcerzami. A jak działaliśmy przy tym fantastycznie się bawiąc? Zdjęcia mówią same za siebie. Sobotni poranek uważamy za świetnie spędzony czas.

harcerski start 2020

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz