Tydzień Edukacji Globalnej

16-22.11.15r.

W dniach 16 – 22 listopada uczniowie klas IV VI uczestniczyli w corocznej międzynarodowej akcji edukacyjnej w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym.

W naszej szkole podjęliśmy tematykę łamania praw człowieka, a w szczególności łamania praw dziecka. Poznaliśmy działania hiszpańskiej organizacji pozarządowej Educo, która zajmuje się edukacją dzieci, w tym dzieci pracujących.

Poznaliśmy Bangladesz – jeden z krajów o najtańszej sile roboczej na świecie. Losy Miraja, Siraja i Shanty z naszej perspektywy są wstrząsające, ale niezwykły hart ducha i marzenia tych dzielnych dzieci poruszyły niejednego z nas do głębi. Film, dyskusja i poznanie rzeczywistości Bangladeszu pobudziły nas do refleksji i zwróciły uwagę na problem globalny, jakim jest zatrudnianie dzieci i ich częsty brak dostępu do edukacji.

mtydzglob