Spotkanie projektowe na Cyprze

W dniach 15-19 października nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu projektowym na Cyprze. Omówiono tam przede wszystkim bieżące kwestie związane z projektem. Nauczyciele prowadzili zajęcia podczas których dzieci z cypryjskiej szkoły poznały "Szewczyka Dratewkę". Uczniowie mogli też odwiedzić polskie stoisko, gdzie królowały też przede wszystkim kaszubskie specjały jak i prace polskich uczniów. Jednym z najważniejszych punktów spotkania była też wymiana maskotek. Polska podarowała wszystkim krajom Bociana, a w zamian za to przywiozła Osiołka, Owieczkę, Pinokia i Bogdankę. Maskotki te są obecnie w grupach przedszkolnych, gdzie spędzają czas z dziećmi. Potem trafią również do starszych uczniów.