Menu witryny

Profilaktyka i koncert

     Dnia 4 listopada uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele i rodzice uczestniczyli w wycieczce o charakterze profilaktycznym połączonej z koncertem zespołu „STO %” oraz Kamila Bednarka. Akcja organizowana była w ramach realizacji cyklu programów NIEĆPA, pod hasłem: ”Nie piję, nie palę, nie ćpam”. Miała na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed używaniem środków psychoaktywnych oraz przed piciem alkoholu, a co za tym idzie przed uzależnieniem.

     Koncert odbył się w Gdyni i zgromadził liczną młodzież z różnych zakątków naszego województwa. Propagowano również hasło: „STOP pijanym kierowcom”.

     Tematyka spotkania dotyczyła głównie profilaktyki uzależnień u młodzieży oraz jak wyhamować ryzykowne zachowania. Warto zwrócić w tym momencie uwagę, na czym ona konkretnie polega. Profilaktyka uzależnień to szereg działań zaplanowanych, odpowiednio rozłożonych w czasie i dostosowanych do potrzeb i możliwości młodzieży. Celem działań profilaktycznych może też być opóźnienie pierwszego kontaktu z substancjami psychoaktywnymi, a jeżeli już do inicjacji doszło, to ograniczenie szkód zdrowotnych oraz społecznych i powstrzymanie rozwijania się uzależnienia.

     Nasi uczniowie z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w spotkaniu, tym bardziej, że do zdrowego trybu życia i unikania szkodliwych substancji namawiał w czasie swojego koncertu znany wokalista – Kamil Bednarek.

     Ten koncert i jego przesłanie młodzież zapamięta na długo. Było to dla nich wielkie przeżycie i wzbudziło wiele refleksji.

Katarzyna Mielewczyk

niecpa

więcej zdjęć


epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz