OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA – 20 LISTOPADA 2016

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klas młodszych (0–III) przygotowali bardzo ciekawe plakaty pod hasłem „MOJE PRAWA”. Natomiast z inicjatywy klas starszych powstała imponująca „WIEŻA PRAW DZIECI”, na której uczniowie zawiesili prace ilustrujące ich prawa. Wychowawcy od kilku dni prowadzili zajęcia związane z tym tematem. Na spotkaniu ogólnym uczniowie zaprezentowali wiersze o prawach dziecka. Wysłuchaliśmy piosenek i obejrzeliśmy filmy edukacyjne na temat różnego rodzaju zagrożeń, z którymi może spotkać się dziecko (m.in. tj.: przemoc fizyczna, przemoc psychiczna, cyberprzemoc, wykorzystywanie seksualne). Omówione zostały także sposoby szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia i naruszania praw dziecka. Tego dnia dzieci bardzo dużo mówiły o swoich prawach, ale miały tez świadomość , że każdy z nas posiada również obowiązki i powinien się z nich wywiązywać.

dzien praw dziecka