Menu witryny

Logowanie

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE 2016/2017

     W tym roku szkolnym, jak i w ubiegłych latach będziemy uczyli w szkole nawyków zdrowego odżywiania wśród uczniów. Zauważono pozytywne rezultaty tych działań, dlatego społeczność szkolna postanowiła kontynuować podjęte starania. W naszej placówce pojawili się, jak co roku nowi uczniowie – pierwszoklasiści, których należy szczególnie edukować w tej sferze. Nową grupą w naszej szkole są też trzylatki i czterolatki. Najmłodsze dzieci również będą też objęte programem.

Uczniowie:

A) niekiedy przyznają się do tego, że nie zjedli rano śniadania – będziemy ich do tego zachęcać poprzez nasze działania,

B) piją zbyt mało wody - będziemy starali się zastąpić napoje gazowane – niegazowanymi oraz będziemy zachęcać do picia wody, którą można zakupić w naszym sklepik,

C) sięgają jeszcze po niezdrowe przekąski – będziemy wraz z dziećmi i uczniami przygotowywali zdrowe posiłki podczas zajęć kulinarnych z wychowawcą oraz w czasie „Zdrowych Dni” organizowanych w naszej szkole,

D) zbyt mało poświęcają czasu na ruch – zachęcimy chętnych uczniów do zajęć tanecznych oraz sportowych organizowanych na terenie naszej placówki, np. w czasie Europejskiego Dnia Sportu, czy też zajęć z programu Mały Mistrz.

     Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie angażują się w działania związane ze zdrowym odżywianiem. W czasie przerw będą, jak co roku od wielu lat zajadały się owocami oraz piły soczki z projektu „Owoce w szkole”. Będą też piły mleko dzięki udziałowi w programie "Mleko w Szkole”.

     W trosce o swoje zdrowie będą uczestniczyły w działaniach profilaktycznych typu „ Dnia bezpiecznego Internetu. Każda z klas weźmie udział w warsztatach , które mają na celu wskazanie zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. W ramach realizacji szkolnego programu profilaktycznego „Ja i moje zdrowie” dzieci będą uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych i psychoedukacyjnych, na których poznają sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach. Działania te mają na celu zachęcenie do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, rozwijania zainteresowań i unikania wszelkich uzależnień.

     Ponadto będziemy uczestniczyli w konkursach szkolnych i pozaszkolnych dotyczących promocji zdrowia. Coroczne uczestnictwo w powiatowym konkursie na temat „Zdrowego odżywiania” oraz w programie „Bezpieczne życie” organizowanym przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w tym roku także przed nami. Weźmiemy udział w pokazie pomocy przedmedycznej oraz w projekcie „Śniadanie daje moc”.

     Złe nawyki żywieniowe rzutują na całe życie człowieka. Nieprawidłowe ich ukształtowanie w wieku szkolnym prowadzić może do wielu chorób w dorosłości. Niezwykle istotne jest też wsparcie rodziców, którzy są również ogromnym autorytetem dla swoich podopiecznych.

zdrowe odzywianie


 

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz