Menu witryny

Logowanie

Szkoła Promująca Zdrowie

     Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w działania związane ze zdrowym odżywianiem. Wraz z wychowawcami przygotowują zdrowe posiłki podczas organizowanych zajęć kulinarnych. Część bierze udział w zajęciach kulinarnych prowadzonych przez panią Paulinę Grudniewską . W czasie przerw zajadają się owocami oraz piją soczki z projektu „Owoce w szkole”. Piją też mleko dzięki udziałowi w programie „Szklanka mleka” oraz zamiast niezdrowych napojów popijają wodę, która stała się najchętniej rozchwytywana przez uczniów w sklepiku szkolnym.

              zdrowie2zdrowie1

     W trosce o swoje zdrowie uczestniczą w działaniach profilaktycznych typu „ Dnia bezpiecznego Internetu. Każda z klas wzięła udział w warsztatach, które miały na celu wskazać zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. W ramach realizacji szkolnego programu profilaktycznego „Żyjemy zdrowo” dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych i psychoedukacyjnych, na których uczyły się radzenia sobie w różnych sytuacjach. Działania te miały na celu zachęcenie do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, rozwijania zainteresowań i unikania wszelkich uzależnień.
zdrowie4     Ważnym zadaniem było wskazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Odbywały się zajęcia typu: „W zdrowym ciele zdrowy duch”; „Zagrajmy razem”; „ Muzyka jest dla nas”; „Zajęcia sportowe – pożyteczne i zdrowe”; „Teatr na lepszy start”. Uczniowie klas piątych wzięli udział w imprezie profilaktycznej „Niećpa” , której głównym założeniem było zapobieganie sięganiu po używki. Uczestniczyli też w powiatowym konkursie na temat „Zdrowego odżywiania” organizowanego przez Zespół Szkół w Przyjaźni.
zdrowie3


 

 

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz