Menu witryny

Wizyta w Hospicjum im Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku 2019

Dnia 4 grudnia 2019r. wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Hospicjum im Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Już kilka lat temu poznaliśmy to miejsce, które przyciąga swoją tajemniczością, lękiem i obawą. Trudno jest mówić o odchodzeniu, śmierci. Pojechaliśmy z kolejną grupą wolontariuszy  zobaczyć, jak wygląda to miejsce i dowiedzieć się czegoś na temat wolontariatu. Bo to właśnie wolontariusze,  swoją energią pomagają tworzyć przyjazną atmosferę pacjentom hospicjum. Uczniów przywitała Pani Alicja Kocińska koordynator wolontariatu akcyjnego, która opowiedziała o tym cudownym i pełnym duchowości miejscu. Mówiła o ludziach, którzy są na skraju swojej ziemskiej drogi, chorzy, cierpiący, ale w hospicjum otrzymują to, co najważniejsze, opiekę medyczną, wsparcie, pocieszenie, rozmowę z drugim człowiekiem.  Pani Alicja wypowiadała się również na temat wolontariuszy, dla których hospicjum stało się  miejscem, które odgrywa bardzo ważną rolę w ich codziennym życiu. Nie jest to żaden obowiązek lub czas stracony, jest to czas jak najbardziej dobrze spożytkowany. Wolontariat nosi definicję posługi bezinteresownej. Mimo to obdarowuje wolontariuszy wartościami bezcennymi, tj. satysfakcją z czynienia dobra, energią do działania, poczuciem własnej wartości, doświadczeniami, które mogą zaowocować w przyszłości. Widok ludzi, którzy pomimo swojego cierpienia potrafią cieszyć się życiem, może zaskoczyć nie jedną osobę, która ma inne wyobrażenie o tym miejscu. Często zwykła rozmowa, oraz szczera chęć pomocy z naszej strony, nawet najdrobniejsza sprawia, że nasza obecność kogoś cieszy. Wolontariusze naszej szkoły przygotowali dla każdego podopiecznego hospicjum kartki świąteczne w postaci białego aniołka. Pani Alicja była bardzo wzruszona z tego prezentu i zapewniła nas, że chorzy otrzymają je na spotkaniu wigilijnym. Uczniowie wrócili wzruszeni, pełni różnych emocji i silnych wrażeń.

wyjazd do hospicjum 2019

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz