Menu witryny

Międzyszkolny Meeting Ekologiczny w Somoninie „EKODETEKTYWI ODDYCHAJĄ Z ENERGIĄ” cz.3 POWIATOWE SPOTKANIA EKODETEKTYWÓW

Dnia 17 listopada 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Międzyszkolny Meeting Ekologiczny. Organizatorami z ramienia szkoły byli uczniowie klasy VIIIa pod opieką Mirosławy Flisikowskiej oraz p. Danuty Łatka, którzy realizują w roku szkolnym 2022/2023 projekt: "Ekodetektywi oddychają z energią”cz.3. W meetingu wzięli udział uczniowie z 6 szkół podstawowych: Borcza, Egiertowa, Kiełpina, Pomieczyńskiej Huty, Nowej Wsi Przywidzkiej i Somonina. Wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcję o wodzie i o smogu przeprowadzoną przez pana Piotra Kowalewskiego- pracownika Ośrodka Edukacji Ekologicznej działającego przy Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie pełni nowych wiadomości udali się na szkolenie ekodetektywów, gdzie zapoznali się z przyczynami i skutkami smogu, rozwiązywali zadania matematyczno- przyrodnicze, wykonywali plakaty, na których nanosili pomysły jak możemy dbać o nasz najbliższy teren, aby żyć i funkcjonować nie tylko na terenie pięknych Kaszub, ale przede wszystkim w czystym otoczeniu. Na koniec otrzymali zasłużone certyfikaty ekodetektywa. Ekodetektywi otrzymali od uczniów naszej szkoły ulotki o smogu, które mają rozprowadzić wśród lokalnej społeczności na terenie swoich szkół. Zadaniem ekodetektywów w ich szkołach jest propagowanie działań, które prezentowali na swoich plakatach. Jesteśmy „EKO” nie tylko przez jeden dzień, ale staramy się wprowadzać nawyki „ekologicznego stylu” na stałe w nasze życie. Podczas meetingu nie mogło zabraknąć konkursów. Uczniowie poszczególnych szkół przystąpili do rozgrywek o Zielony Puchar. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury po podsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców. Uczniowie SP w Egiertowie otrzymali Zielony Puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Kiełpinie oraz uczniowie ze SP w Pomieczyńskiej Hucie, zaś III miejsce uzyskali uczniowie ze SP w Borczu. Wręczono dyplomy i nagrody. Na zakończenie imprezy wszyscy zasiedli do ekologicznego poczęstunku. Projekt jak co roku był realizowany w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Powiat Kartuski i Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, którzy przybyli do naszej szkoły i zapraszamy na kolejne spotkania za rok.

Ekodetektywi z Somonina wraz z p.Mirosławą Flisikowską i p. Danutą Łatka

stop smog 2022

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz