Wybieramy dalszą drogę kształcenia 2018

Z uwagi na priorytety, które zostały przedstawione przez politykę oświatową w tym roku szkolnym, staramy się od pierwszych dni nauki w szkole prowadzić zajęcia z młodzieżą na temat trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Uważamy, że kształcenie zawodowe cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Mamy świadomość tego, że młody człowiek potrzebuje wsparcia, ukierunkowania i pomocy w wyborze zawodu, gdyż jest to jedna z najważniejszych decyzji w jego życiu. W związku z powyższym w dniu 22 października 2018r. młodzież gimnazjalna i uczniowie klas VIII uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami CECH z Kartuz, którzy opowiedzieli młodzieży: „Jakie zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem pracodawców, czym kierować się przy wyborze zawodu, podali dokładny wykaz mistrzów szkolących w poszczególnych zawodach. Uczniowie zapoznani zostali ze szkołami branżowymi I stopnia na terenie powiatu kartuskiego oraz jak wygląda zdobycie zawodu w systemie kursów dokształcających. Uświadomili uczniów, że nauka zawodu ma na celu przygotowanie młodocianego ucznia do pracy w charakterze wykwalifikowanego pracownika. Warto rozważyć, co nas interesuje, jakie mamy pasje i co sprawia nam przyjemność, gdyż podjęcie decyzji o dalszym kształceniu ma ogromny wpływ na nasze życie zawodowe i rodzinne.

wybieramy dalsz drog ksztacenia 2018