Orla Straż 2018

W czwartek, 4 października 2018r., uczniowie oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji „Orla Straż”. Fundacja ta niesie pomoc humanitarną, ratuje i chroni ludność, pomaga ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojeniowych w kraju i za granicą. Co również ważne, poprzez swoje działanie podtrzymuje i upowszechnia tradycje narodowe, pielęgnuje rozwój świadomości narodowej i promuje nasz kraj za granicą. Wszystkie informacje o Fundacji i zdjęcia obrazujące ich działalność można zobaczyć na oficjalnej stronie organizacji. Jednak rozmowa wolontariuszy, ich opowieść o tym, co sami widzieli i czego doświadczyli będąc w Iraku i niosąc pomoc ludziom tego potrzebującym, była „żywą” lekcją empatii i człowieczeństwa. Opowieść o formach pomocy i zdjęcia realnych ludzi, którzy ją otrzymali, wzbudziła wśród odbiorców zaciekawienie tematem niesienia pomocy humanitarnej.

orla stra 2018

więcejzdjęć