Wywiadówka 2018

W dniu 16 maja 2018r. odbyło się ostatnie spotkanie z rodzicami przed zbliżającymi się wakacjami. Na początku rodzice wysłuchali prelekcji na temat: „Fonoholizm, nałogowe, niekontrolowane korzystanie z telefonów komórkowych – charakterystyka zjawiska, skutki, sposoby radzenia”. Wykład przeprowadził dr Maciej Dębski założyciel i lider Fundacji „Dbam o swój zasięg”, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. Rodzice z zainteresowaniem słuchali prelekcji, gdyż problem nadużywania telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież jest postrzegany już w kategorii uzależnienia. Następnie rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas, gdzie zostały przekazane informacje o uzyskanych przez uczniów ocenach z poszczególnych przedmiotów i przewidywanej ocenie z zachowania. Poinformowano rodziców niektórych uczniów o zagrożeniu oceną niedostateczną z przedmiotów na koniec II półrocza. Wychowawcy klas III GP omówili z rodzicami zasady logowania się do systemu elektronicznego do szkół ponadgimnazjalnych. Podjęto temat zakończenia klas III gimnazjum.

wywiadwka 2018