Menu witryny

Projekt „Tydzień z gen. Józefem Hallerem”

W dniu 27.11.2017r. odbył się apel podsumowujący działania w ramach projektu „Służba Ojczyźnie jest Moim prawem – za przykładem gen. Józefa Hallera”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas V-VII SP w Somoninie, uczniowie biorący udział w Gminnym Konkursie Historycznym wraz z opiekunami oraz gość specjalny – Pan Tomasz Koncent, Prezes Okręgu Kaszubsko – Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP. Gospodarzami uroczystości byli uczniowie grupy projektowej. Przedstawili oni cele   i zakres swoich działań w ramach realizacji projektu. Uczniowie mieli okazję posłuchać wykładu Pana Tomasza Koncenta, który przybliżył im nie tylko postać gen. Józefa Hallera, ale też szerzej ukazał okres walki Polaków o niepodległość, ich sytuację pod zaborami i po odzyskaniu wolności. W kolejnej części została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat życia gen. J. Hallera, którą przygotowały trzy uczennice z grupy projektowej. Dla nas, mieszkańców Kaszub szczególnie ważny był rok 1920r. W lutym tego roku odbyły się bowiem „zaślubiny” Polski z Bałtykiem, których dokonał gen. J. Haller. W związku z tym przybliżono uczniom szczególnie ten okres w dziejach Polski i życiu J. Hallera. Podczas apelu zostały też wręczone nagrody laureatom Gminnego Konkursu Historycznego:  „Generał Józef Haller – życie i działalność”.

gen haller

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz