Menu witryny

Język kaszubski

Atrakcyjna lekcja języka kaszubskiego 2023

 

26.09.2023r. odbyła się ciekawa lekcja języka kaszubskiego. Uczniowie nazywali produkty użyte do naleśników i czynności związane z ich przygotowaniem. Największą frajdą było ich pieczenie pod okiem nauczyciela Pani Ewy Hildebrandt, a później wspólne konsumowanie. Były przepyszne. Mniam, mniam...

lekcja kaszubskiego 2023

więcej zdjęć

Ognisko 2023

 

25 września 2023r., po krótkiej próbie na nowej scenie, członkowie zespołu MÒDRÉ ÒCZKA razem z opiekunami Panią Ewą Hildebrandt i Panią Danutą Kosowską mile spędzili czas przy ognisku nad rzeką Radunią. Kiełbasa była przepyszna, a pogoda i humory wyśmienite.

ognisko 2023

więcej zdjęć

Występ zespołu regionalnego „Mòdré Òczka” 2023

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somoninie zorganizował wspaniałą imprezę dla swoich podopiecznych. Był to PIKNIK WĘDKARSKI dla OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, który miał miejsce w Ostrzycach. Nie zabrakło tam znamienitych gości, wśród których był Wójt Gminy Somonino, Marian Kowalewski oraz przedstawiciele zakładów pracy, sponsorzy i członkowie Klubów Seniora działających w naszej gminie. Podczas tej wspaniałej imprezy wystąpił nasz szkolny kaszubski zespół folklorystyczny „Mòdré Òczka”. Uczniowie zaprezentowali bardzo widowiskowy występ, który spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów, co potwierdzone zostało burzą oklasków. Zespołowi towarzyszyła kapela kaszubska, Pani Marta Szadłowska (skrzypce) i Pan Eugeniusz Szutenberg (akordeon). Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane napojami i słodyczami. GOPS zadbał również o bezpieczny transport dzieci w obie strony.

Opiekunowie zespołu: Ewa Hildebrandt i Danuta Kosowska

MËSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

 

 18 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Goręczynie odbył się gminny Konkurs "MËSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Nagrodzeni zostali: Paulina Splitt z klasy 2b zajęła I miejsce w kat. klas. 1-2, Zuzanna Kowalewska otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. W kat. klas 5-6, Lena Śmiech zajęła II miejsce, a w kat. klas 7-8: Weronika Gogolińska z klasy 7 zajęła 1 miejsce, a Dominika Zielińska z tej samej klasy zajęła 2 miejsce. W konkursie w kat. Dorośli wziął udział Pan Piotr Cichosz. Powyższe uczennice, które zajęły 1 i 2 miejsca oraz Pan Cichosz będą reprezentowali naszą szkołę, a zarazem Gminę Somonino w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Spichlerzu w Żukowie 22 listopada. Gratuluję i życzę powodzenia.

mster blng cztani

więcej zdjęć

Kamienne stworki- warsztaty 2022

Utrwalanie nazw kolorów i czynności podczas zajęć warsztatowych - Kamienne Stworki.

kamienne stworki 2022

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz