Konkursy czytelnicze

Moja ulubiona postać z bajki 2020

24 listopada br. w bibliotece miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać z bajki” adresowanego do dzieci klas I -III . Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace swojej ulubionej postaci z bajki  dowolną techniką plastyczną. Do organizatora konkursu wpłynęło 49 przepięknych, kolorowych prac. Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dużą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Komisja konkursowa powołana specjalnie ta tę okazję wyłoniła zwycięskie prace. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, komisja przyznała  dwa miejsca pierwsze i dwa drugie, jedno trzecie oraz jedno wyróżnienie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a  nagrodzeni  autorzy prac nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział  w konkursie.

Wyniki konkursu:

I miejsce Lena Kedrowska kl. I B

I miejsce Sebastian Przychodny kl. IIA

II miejsce Amelia Kwidzińska kl. II B

II miejsce Leon Śmiech kl. II A

III miejsce Kinga Steinka kl. II A

Wyróżnienie:

Oliwia Szmyt kl. II B

moja ulubiona posta z bajki

Konkurs na plakat do ulubionej książki 2019

Wyniki konkursu pt. „Plakat swojej ulubionej książki”, skierowany był do wszystkich uczniów klas 1–3. Zadanie polegało na stworzeniu plakatu zachęcającego do przeczytania ulubionej książki. Nieważne, czy była to pozycja bardzo popularna czy zupełnie niszowa, znana ze szkolnych lekcji czy też nie. Wybór był całkowicie po stronie dziecka. Na konkurs wpłynęło 21 prac, dlatego wybór nie był prosty. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe i pracochłonne plakaty w najróżniejszych formatach i technikach – wydzieranki, wyklejanki, malowanki. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami, książkami lub słodkościami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

I miejsce Łucja Brylewska 2b

II miejsce Marta Rzepczyńska 1B

III miejsce Izabela Siemaszko 1B

Wyróżnienie Judyta Gransicka 2B

konkurs plastyczny na posta z ksiki 2019

Konkurs na recenzję książki

Konkurs ma recenzję książki pt. „ Książka na niepogodę”. Zadaniem uczniów było napisać najciekawszą recenzję wybranej przez siebie książki, która zachęci do jej przeczytania. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w konkurs. Recenzje były bardzo starannie napisane ozdobione ilustracjami z wybranej książki. Na pewno będą bardzo przydatne dla innych czytelników przy wyborze literatury na niepogodę. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

I miejsce Dustin Frątczak

II miejsce Adam Ducher

II miejsce Jessika Liedtke

III miejsce Maja Kedrowska.

Wiosna w poezji-konkurs pięknego czytania

W naszej bibliotece odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji”. Brały w nim udział dzieci z klas I – IIII. Celem konkursu była prezentacja umiejętności dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności recytatorskich, o czym świadczyły m.in. długie obrady Jury. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:

Paweł Kowalewski, Adrian Splitt

Anastazja Kuczyńska

Weronika Sołtysek

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wiosna w poezji-konkurs piknego czytania

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w obchody Święta Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zaproponowano szereg działań, w których każdy uczeń mógł wziąć udział. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: „Bajkowe zwierzątko” lub „Mój ulubiony bohater książkowy”  konkurs plastyczny dla klas I – III. Wykonanie plakatu reklamującego bibliotekę szkolną lub napisanie listu do ulubionego bohatera literackiego dla uczniów kl. IV – VI. Konkurs na najlepsze hasło promujące czytanie książek dla uczniów kl. VII – VIII. Zwycięzcom gratulujemy!

konkurs 2018