Aktualności Grupa Ob

0B Dzień Chłopaka 2022

Dnia 30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” dziewczynki wręczyły swoim kolegom laurki dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

dzien chopaka 0b 2022

0B Bezpieczeństwo na drodze 2022

W bieżącym tygodniu dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Podczas zabaw kształtowały nawyk właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalały podstawowe zasady poruszania się po drogach. Poznały również wybrane znaki drogowe. Poznane wiadomości utrwalały wykonując prace plastyczne.

bezpieczestwo na drodze 0b 2022

0B Dzień Przedszkolaka 2022

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, konkursy, zabawy z balonami. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny upominek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

dzie przedszkolaka 0b 2022

0B Dzień Kropki 2022

Dnia 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania wszystkich dzieci wypełnione były kropkami. Na zajęciach wysłuchaliśmy opowiadania o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi. I okazało się że kropki są wszędzie! Następnie wszystkie dzieci zamieniły się w artystę i wykonały prace plastyczne, w których motywem przewodnim była kropka. Nie zabrakło także zabaw i doświadczeń związanych z kropkami.

dzie kropki 0b 2022

0B Dzień patriotyzmu 2022

Dnia 29 kwietnia odbył się dzień patriotyzmu we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci ubrane były na galowo. Przedszkolaki utrwaliły symbole narodowe. Odśpiewały uroczyście hymn narodowy. Wykonały flagi z krepiny. Ten dzień przypomniał im że są małymi patriotami.

0b dzie patriotyzmu 2022

0B Wycieczka do sali zabaw Encepence 2022

Grupy przedszkolne 3 i 4latków wybrały się do pobliskiej miejscowości do sali zabaw w Kiełpinie. Jest to wielka sala wyposażona w różne zjeżdżalnie, plastikowe baseny z kulkami, karuzelę, huśtawki, trampolinę i wiele innych przyrządów. Dzieci miały do dyspozycji 1,5 godziny wspaniałej zabawy. Uśmiech i zadowolenie na twarzy był widoczny na każdym zdjęciu.

Dziękujemy za przyjęcie i mamy nadzieję, że niedługo znów się zobaczymy:)

0b encepence 2022