Aktualności Grupa Od

0D Dzień Praw Dziecka 2020

Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwekcji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i potrzeby, powinno być otoczone troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w naszej grupie porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach.

dzie praw dziecka

0D Sport to zdrowie 2020

W trakcie zajęć bardzo duży nacisk kładziemy na propagowanie idei zdrowego stylu życia, ze szczególnym podkreśleniem roli aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia gimnastyczne oraz spacery na świeżym powietrzu mają dla dzieci w wieku przedszkolnym bardzo duże znaczenie O ich wartości świadczą szerokie możliwości zastosowania gier i zabaw ruchowych.  Prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia z korektywy dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią.

zajcia sportowe 0d 2020

0D Dzień Pluszowego Misia 2020

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

dzie pluszowego misia 0d

0D Dzień Dyni 2020

Jak co roku naszym przedszkolu, odbył ,,Dzień Dyni ‘’. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych zabawach i konkursach, w których motywem przewodnim była oczywiście dynia. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wspaniałe włączenie się w to święto, zarówno poprzez przynoszenie pięknych dyń w różnych odmianach i ze wspaniałymi dekoracjami, a także przygotowanie ubranek w pomarańczowym kolorze.

dzie dyni 0d 2020

0D Dzień Postaci z Bajek 2020

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

dzien postaci z bajek 2020 0d

0D Dzień Babci i Dziadka 2020

6  lutego 2020r. grupa 0d i 0e przywitała wyjątkowych gości. Tego dnia odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wystawiły przepiękne Jasełka. Później był czas na życzenia, upominki i słodki poczęstunek. Wszyscy dziadkowie  byli zachwyceni ;-)

0d dzie babci i dziadka 2020