Aktualności Grupa Od

0D Wigilia 2022

Dnia 22 grudnia grupa 0c i 0d wzięły udział w przedstawieniu zimowo-świątecznym, w którym wystąpiły śnieżynki, aniołki, bałwanki, św. Mikołaj, elfy, reniferki itd. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i wykonały taniec śnieżynek. Pani Dyrektor jako nasz gość honorowy wygłosiła piękne życzenia dla wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Po występie w grupie odbyła się również wigilia grupowa. Każde z dzieci przyniosło coś na stół wigilijny. Rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem. Potem zasiedliśmy do stołu. Na koniec rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Nie zabrakło zdjęć, wspólnych uśmiechów i dobrego słowa :)

0d wigilia 2022

0D Mikołajki 2022

5 grudnia przedszkolaki odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Dzieci otrzymały paczki ze słodkościami. W podziękowaniu zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem dla Mikołaja. Następnie zrobiliśmy wspólne zdjęcia przy świątecznej gazetce.

0d mikoajki 2022

0D Dzień Pluszowego Misia 2022

Dnia 25 listopada odbył się dzień pluszowego misia. Dzieci mogły uczestniczyć w tym dniu ze swoimi puchatymi przyjaciółmi. Przybyły misie małe, misie duże. Zorganizowaliśmy wiele wspólnych zabaw, w których brały udział właśnie misie. Tańczyliśmy przy misiowych piosenkach, robiliśmy misiową piramidę oraz misiową pracę plastyczną. W tym roku spędziliśmy ten dzień na sportowo. Nasze misiaki brały z przedszkolakami udział w sportowych zajęciach. Dzieci uwielbiają ten dzień i czekają na niego cały rok :)

0d dzie pluszowego misia 2022

0D Narodowe Święto Niepodległości 2022

Dnia 10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy patriotyczny dzień – Narodowe Święto Niepodległości. Jest to ważny dzień dla nas Polaków - dla młodych patriotów też. Dzieciom wpaja się w ten sposób prawidłowy stosunek do Ojczyzny, małej i dużej. Przedszkolaki utrwalają w ten sposób polskie symbole narodowe.

0d narodowe wito niepodlegoci 2022

0D Dzień postaci z bajek 2022

Dnia 4 listopada w piątek odbył się jeden z najbardziej wyczekiwanych dni czyli dzień postaci z bajek. Przedszkolaki w najróżniejszych bajkowych strojach prezentowały się w bajkowej fotobudce. Przypomnieliśmy sobie najpopularniejsze bajki oraz dopasowywaliśmy odpowiednie do nich atrybuty. Dzieci wysłuchały bajki pt. "Żabi król". Na jej podstawie wykonaliśmy pracę plastyczną - żabę. Zrealizowaliśmy kilka zabaw ruchowych wyobrażeniowych i wcielaliśmy się w różne bajkowe postacie. Na koniec oglądaliśmy również prezentacje o bajkowych postaciach.

0d dzie postaci z bajek 2022

0D Dzień dyni 2022

Dnia 28 października odbył się pomarańczowy dzień dyni. Chętni mogli przynieść dynię: jadalną lub ozdobną. Na początku dnia dzieci dowiedziały się o najważniejszych informacjach odnośnie dyni i innych warzyw z rodziny dyniowatych. Określiliśmy ich kształt, kolor, ciężar i inne cechy charakterystyczne. Przedszkolaki zobaczyły ilustrację, ukazującą jak rośnie dynia i dlaczego opada na ziemię. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i sprawnościowych z wykorzystaniem dyń. Następnie dzieci wykonały papierową dynię oraz zobaczyły co dynia kryje w środku. Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć przy dyniowej dekoracji.

0d dzie dyni 2022

logo LS