Aktualności Grupa Oc

0C Święto Niepodległości 2019

Dnia 8 listopada 2019r. w przedszkolu obchodziliśmy święto Polski. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Dzień wcześniej dzieci wykonały kotyliony biało-czerwone oraz flagi. Na uroczystym apelu podczas obecności Pani Dyrektor, dzieci utrwaliły sobie znajomość trzech symboli narodowych oraz znaczenia święta dla nas- Polaków. Tego dnia tematem przewodnim na zajęciach było godło, flaga i hymn. Odbyło się również rozstrzygnięcie plastycznego konkursu patriotycznego, w którym wzięło udział 21 prac. Temat pracy: "Najpiękniejszy orzeł- godło Polski". Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny upominek.

0c wito niepodlegoci 2019

0C Dzień postaci z bajek 2019

Dnia 5 listopada 2019r. odbył się Dzień Postaci z Bajek. Dzieci  miały możliwość przypomnienia sobie najpiękniejszych bajek i baśni, min. Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Alicja w krainie czarów itd. Każda z nich była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych min.  z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Zwieńczeniem były zabawy i konkursy. Chętni rodzice mogli przebrać swe pociechy w ulubioną postać z bajki lub przynieść dany rekwizyt. Najważniejszą częścią dnia było przedstawienie dla dzieci, w których aktorami byli nauczyciele i opiekunowie wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci były zaciekawione i zadowolone.

Aktorzy: Mama świnka- Irena Stencel, Świnka Szczecinka- Kamila Mering, Świnka Ryjek- Małgorzata Sominka, Świnka Prosiaczek- Emilia Pionk, Wilk- Patrycja Fierke, Narrator- Arleta Ciechanowska

0c dzie potstaci z bajek 2019

0C Pamiętamy o tych, co odeszli 2019

Dnia 31 października wybraliśmy się na pobliski cmentarz w Somoninie. Dzieci zabrały ze sobą z domów znicze, aby mogły postawić na grobach bliskich zmarłych. Dzieciom wpaja się ważne znaczenie odwiedzania grobów. Jak co roku dzieci zapaliły z pomocą opiekuna znicze. Większość pamiętała gdzie leżą bliscy. Na koniec postawiliśmy znicze przy grobie pierwszego proboszcza w Somoninie Stefana Rycherta. Nie zapominamy o tych, co odeszli...nie zapominamy, bo ich kochamy.

0c pamitamy o tych co odeszli 2019

0C Owocowy zawrót głowy 2019

Dnia 16 października 2019r. w oddziałach przedszkolnych odbył się kolorowy owocowy dzień. Dzięki przygotowaniu owocowych przekąsek przez rodziców grup 0D i 0E, reszta grup mogła kupić za drobne pieniążki same pyszności. Należały do nich: koktajle, ciasta, soki, babeczki, galaretki, szaszłyki itp. " Owocowy zawrót głowy " ma na celu propagowanie zdrowego jedzenia poprzez częstsze sięganie po owoce zdrowe przekąski.

0c owocowy zawrt gowy 2019

0C Multimedialne widowisko Kot w butach 2019

Dnia 17 października grupa 0 C wybrała się  do Kartuskiego Centrum Kultury na widowisko multimedialne. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć  w tworzeniu filmu. Przed rozpoczęciem, część dzieci otrzymała Bilety Szczęścia w różnych kolorach. Na znak dzieci wchodziły na scenę i stawały się aktorami pierwszego planu. Wcielały się w różne role trzymając lub zakładając różne atrybuty. Dzieci zaciekawione chętnie podchodziły i grały swoje role. Za około 6 tygodniu wszystkie ujęcia, w których brały dzieci zostaną zmontowane w bajkę " Kot w butach".

multimedialne widowisko 2019

0C Dzień chłopaka 2019

30 września 2019r. swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Z tej okazji mamy z trójki grupowej 0C przygotowały mały prezent. W każdej paczuszce znajdowały się cukierki wraz z małym samochodzikiem. Pani wychowawczyni wręczyła chłopcom „Legitymację Superchłopaka” z ich własnym odciskiem kciuka. Zadowoleni chłopcy stanęli do wspólnego zdjęcia a potem przeszli do zabawy. Aby dziewczynkom nie było smutno, otrzymały lizaki dla osłody. Życzymy jeszcze raz chłopcom wszystkiego najlepszego!!!!

0c dzie chopaka 2019