Aktualności Grupa Oc

0C Owocowy zawrót głowy 2019

Dnia 16 października 2019r. w oddziałach przedszkolnych odbył się kolorowy owocowy dzień. Dzięki przygotowaniu owocowych przekąsek przez rodziców grup 0D i 0E, reszta grup mogła kupić za drobne pieniążki same pyszności. Należały do nich: koktajle, ciasta, soki, babeczki, galaretki, szaszłyki itp. " Owocowy zawrót głowy " ma na celu propagowanie zdrowego jedzenia poprzez częstsze sięganie po owoce zdrowe przekąski.

0c owocowy zawrt gowy 2019

0C Multimedialne widowisko Kot w butach 2019

Dnia 17 października grupa 0 C wybrała się  do Kartuskiego Centrum Kultury na widowisko multimedialne. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć  w tworzeniu filmu. Przed rozpoczęciem, część dzieci otrzymała Bilety Szczęścia w różnych kolorach. Na znak dzieci wchodziły na scenę i stawały się aktorami pierwszego planu. Wcielały się w różne role trzymając lub zakładając różne atrybuty. Dzieci zaciekawione chętnie podchodziły i grały swoje role. Za około 6 tygodniu wszystkie ujęcia, w których brały dzieci zostaną zmontowane w bajkę " Kot w butach".

multimedialne widowisko 2019

0C Dzień chłopaka 2019

30 września 2019r. swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Z tej okazji mamy z trójki grupowej 0C przygotowały mały prezent. W każdej paczuszce znajdowały się cukierki wraz z małym samochodzikiem. Pani wychowawczyni wręczyła chłopcom „Legitymację Superchłopaka” z ich własnym odciskiem kciuka. Zadowoleni chłopcy stanęli do wspólnego zdjęcia a potem przeszli do zabawy. Aby dziewczynkom nie było smutno, otrzymały lizaki dla osłody. Życzymy jeszcze raz chłopcom wszystkiego najlepszego!!!!

0c dzie chopaka 2019

0C Sport i zdrowie leśnych skrzatów 2019

W ramach realizacji programu Przedszkole promujące zdrowie oraz projektu "Sport i zdrowie Leśnych Skrzatów" 26 września 2019r. grupa przedszkolna 0C przygotowała owocową sałatkę. Zajęcia poprzedzone były wprowadzeniem w tematykę żywności, zdrowego odżywiania oraz potrzeby spożywania warzyw i owoców. Grupa wykonała dwa zadania: przygotowała sałatkę owocową oraz wzięła udział w grupowym konkursie plastycznym pn." Zdrowi chłopcy i dziewczynki jedzą smaczne witaminki". Dzieci metodą wydzieranki przyklejały kolorowe kawałki papieru na kontury owoca lub warzywa. Następnego dnia rozdano dyplomy dzieciom, które zdobyły odpowiednio I,II,III,IV,V miejsce oraz wręczono drobne upominki.

0c sport i zdrowie lenych skrzatw 2019

0C Bawimy się ruchem i rytmem 2019

Głównym celem zajęć ruchowo-rytmiczno-muzycznych jest rozwijanie mowy, myślenia, słuchania i koordynacji ruchowej. Podczas zajęć dzieci wykorzystują naturalną potrzebę ruchu. Podczas zabaw rytmicznych wykorzystuje się elementy gimnastyczne oraz elementy muzyczne( kształcenie słuchu muzycznego). Muzyka towarzysząca ćwiczeniom organizuje ruch w czasie, a swoją dynamiką reguluje napięcie mięśniowe. Wiodące znaczenie mają ćwiczenia ruchowe w połączeniu z piosenką, gdyż reguluje oddech i usprawnia aparat artykulacyjny. Zajęcia rytmiczne pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Przekazują umiejętności odtwarzania rytmu, tempa. Z czasem dzieci uczą się odróżniać dźwięki niskie, wysokie, szybkie a wolne. Rytmika to dla wielu dzieci pierwszy kontakt z muzyką. Dzieci biorące udział w zajęciach nie tylko spełniają potrzebę ruchu i aktywności, ale przede wszystkim uwrażliwiają się na muzykę, stają się inteligentniejsze i bardziej sprawne ruchowo.

0c bawimy si ruchem i rytmem 2019

0C Sprzątanie świata 2019

24 września 2019r. grupa 0C wybrała się na coroczne „Sprzątanie świata” najbliższej okolicy. Grupa wraz z wychowawcą uzbierała pełny worek śmieci, w którym znajdowały się min.: plastikowe, szklane butelki, puszki aluminiowe, zakrętki, woreczki foliowe itp. Każde dziecko otrzymało rękawiczkę. Głównym celem akcji jest ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. W ten sposób, zdobyte doświadczenia mają zaowocować w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.

0c sprzatanie wiata 2019