Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Dnia 7 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, jak co roku odbyło się wielkie, uroczyste, a przede wszystkim niezwykle serdeczne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Już po raz dziewiąty gościliśmy naszych przyjaciół z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Kartuz Warsztaty Terapii Zajęciowej „ Tratwa” z Gdańska, nasze zaproszenie przyjęli również podopieczni  Środowiskowego Domu Samopomocy z Marszewskiej Góry wraz z opiekunem, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Przywidza Pani Katarzyna Sprusik – Olszewska, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Przywidza Pani Małgorzata Cieszyńska , Przedstawiciel Centrum Pomocy Rodzinie Pan Mariusz Garski, serdeczne podziękowania i pozdrowienia przesłał Pan Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, który z przyczyn zawodowych osobiście nie mógł uczestniczyć  w naszym spotkaniu. Uroczystość nie odbyłaby się bez naszych przyjaciół za ściany,  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Somonina, które zaprezentowało fenomenalną  i wzruszającą inscenizację pt.” Wyspa”. Następnie wystąpił  zespół taneczny grupy gimnazjalnej pod kierownictwem pani Sylwii Woelke. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich gości chór szkolny i opiekun Pani Marta Szadłowska. Nie zabrakło również oprawy instrumentalnej, przepięknie zagrały dziewczęta : Olga Reglińska, Luiza Litwic oraz Julia Baczyńska.
Przedstawienie, dedykacja wokalna oraz występ zespołu zostały przyjęte z wielkim aplauzem i zadowoleniem. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Bociańska wręczyła Gościom upominki i zaprosiła wszystkich na poczęstunek  - tradycyjnie jak co roku na naszych stołach pojawił się bigos i słodkości.
Organizatorami imprezy były: Pani Dyrektor Jolanta Bociańska i Pani Beata Chyła – Kobus.

dzien osob niepenosprawnych 2017

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dnia 8 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole VI Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ( przy współpracy ze Stowarzyszeniem „ Jesteśmy Razem” działającym przy Szkole Podstawowej w Somoninie).

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć Naszych Przyjaciół z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kartuz, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Żukowa,

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tratwa”z Gdańska, przedstawiciela Centralnego Ośrodka Pomocy Rodzinie z Kartuz oraz naszych sąsiadów „za ściany”, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Somonina. Uczniowie klasy VAB przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia…”.Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci świątecznego breloczka. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, jak co roku wszyscy zasiedliśmy do świątecznego bigosu i słodkości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Pani Justyna Reglińska, Pani  Beata Chyła – Kobus oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Jolanta Bociańska.

niepeno

wiecej zdjęć Międzynarodowy dzień Osób Niepełnosprawnych 2016

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W roku szkolnym 2015/2016 kolejny raz przystąpiliśmy do organizacji „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, który realizowany jest poprzez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”, działające przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie. Głównymi koordynatorami projektu są pani Ewa Jelińska oraz pani Beata Chyła – Kobus.

Zakładane cele realizacji oraz sposób ich realizacji:

-uczenie się tolerancji i praw osób niepełnosprawnych,

-propagowanie idei integracji,

-łamanie barier i uprzedzeń,

-umiejętność akceptowania różnorodności wśród ludzi,

-stworzenie okazji do okazywania empatii w kontaktach z innymi,

-stymulowanie do kreatywności poprzez ekspresję muzyczną i plastyczną,

-rozwijanie wyobraźni twórczej,

-uwrażliwienie na piękno muzyki.

W tym roku po raz siódmy byliśmy organizatorami tak dużej imprezy , w której uczestniczyły zarówno osoby niepełnosprawne jak i uczniowie szkoły podstawowej. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć Naszych Przyjaciół z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kartuz, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Żukowa, Warsztaty terapii zajęciowej „Tratwa”z Gdańska oraz naszych sąsiadów „za ściany”, Warsztaty terapii zajęciowej z Somonina.

Uczniowie klasy IVA i B przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Bajek nie ma…”. Odbyły się również warsztaty plastyczne, każda grupa miała do opracowania i namalowania symbol świąteczny. Ideą tych warsztatów jest możliwość wspólnej pracy, poznania i zrozumienia osób o zróżnicowanych możliwościach psychoruchowych. Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych nagród oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.

mmdzon1