Menu witryny

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Dnia 7 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, jak co roku odbyło się wielkie, uroczyste, a przede wszystkim niezwykle serdeczne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Już po raz dziewiąty gościliśmy naszych przyjaciół z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Kartuz Warsztaty Terapii Zajęciowej „ Tratwa” z Gdańska, nasze zaproszenie przyjęli również podopieczni  Środowiskowego Domu Samopomocy z Marszewskiej Góry wraz z opiekunem, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Przywidza Pani Katarzyna Sprusik – Olszewska, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Przywidza Pani Małgorzata Cieszyńska , Przedstawiciel Centrum Pomocy Rodzinie Pan Mariusz Garski, serdeczne podziękowania i pozdrowienia przesłał Pan Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, który z przyczyn zawodowych osobiście nie mógł uczestniczyć  w naszym spotkaniu. Uroczystość nie odbyłaby się bez naszych przyjaciół za ściany,  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Somonina, które zaprezentowało fenomenalną  i wzruszającą inscenizację pt.” Wyspa”. Następnie wystąpił  zespół taneczny grupy gimnazjalnej pod kierownictwem pani Sylwii Woelke. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich gości chór szkolny i opiekun Pani Marta Szadłowska. Nie zabrakło również oprawy instrumentalnej, przepięknie zagrały dziewczęta : Olga Reglińska, Luiza Litwic oraz Julia Baczyńska.
Przedstawienie, dedykacja wokalna oraz występ zespołu zostały przyjęte z wielkim aplauzem i zadowoleniem. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Bociańska wręczyła Gościom upominki i zaprosiła wszystkich na poczęstunek  - tradycyjnie jak co roku na naszych stołach pojawił się bigos i słodkości.
Organizatorami imprezy były: Pani Dyrektor Jolanta Bociańska i Pani Beata Chyła – Kobus.

dzien osob niepenosprawnych 2017

więcej zdjęć

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     Dnia 8 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole VI Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ( przy współpracy ze Stowarzyszeniem „ Jesteśmy Razem” działającym przy Szkole Podstawowej w Somoninie).

     Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć Naszych Przyjaciół z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kartuz, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Żukowa,

     Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tratwa”z Gdańska, przedstawiciela Centralnego Ośrodka Pomocy Rodzinie z Kartuz oraz naszych sąsiadów „za ściany”, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Somonina. Uczniowie klasy VAB przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia…”.Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci świątecznego breloczka. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, jak co roku wszyscy zasiedliśmy do świątecznego bigosu i słodkości.

     Nad całością przedsięwzięcia czuwały Pani Justyna Reglińska, Pani  Beata Chyła – Kobus oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Jolanta Bociańska.

niepeno

wiecej zdjęć Międzynarodowy dzień Osób Niepełnosprawnych 2016


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     W roku szkolnym 2015/2016 kolejny raz przystąpiliśmy do organizacji „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, który realizowany jest poprzez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”, działające przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie. Głównymi koordynatorami projektu są pani Ewa Jelińska oraz pani Beata Chyła – Kobus.

Zakładane cele realizacji oraz sposób ich realizacji:

-uczenie się tolerancji i praw osób niepełnosprawnych,

-propagowanie idei integracji,

-łamanie barier i uprzedzeń,

-umiejętność akceptowania różnorodności wśród ludzi,

-stworzenie okazji do okazywania empatii w kontaktach z innymi,

-stymulowanie do kreatywności poprzez ekspresję muzyczną i plastyczną,

-rozwijanie wyobraźni twórczej,

-uwrażliwienie na piękno muzyki.

     W tym roku po raz siódmy byliśmy organizatorami tak dużej imprezy , w której uczestniczyły zarówno osoby niepełnosprawne jak i uczniowie szkoły podstawowej. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć Naszych Przyjaciół z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kartuz, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Żukowa, Warsztaty terapii zajęciowej „Tratwa”z Gdańska oraz naszych sąsiadów „za ściany”, Warsztaty terapii zajęciowej z Somonina.

     Uczniowie klasy IVA i B przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Bajek nie ma…”. Odbyły się również warsztaty plastyczne, każda grupa miała do opracowania i namalowania symbol świąteczny. Ideą tych warsztatów jest możliwość wspólnej pracy, poznania i zrozumienia osób o zróżnicowanych możliwościach psychoruchowych. Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych nagród oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.

mmdzon1


 

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz