Menu witryny

Aktualności

Zbiórka harcerska 2024

Harcerze, jak zwykle starają się spędzać czas aktywnie, a najlepiej na świeżym powietrzu. Tym razem deszcz nam troszkę przeszkodził, ale ostatecznie, po przyznaniu sprawności, na które harcerze pracowali cały rok, udało nam się spędzić czas na zewnątrz, ćwicząc budowę ognisk oraz ich rozpalania. Nowa umiejętność na ścieżce harcerskiej.

zbirka harcerska 2024

więcej zdjęć

IV Harcerski Rajd Pieszy “Z Rodziną na Szlaku”

25.05.2024r. IV Harcerski Rajd Pieszy “Z Rodziną na Szlaku” miał wymarzoną frekwencję i wymarzoną pogodę. Nasz szlak z Wieżycy do Piotrowa, prowadził przez szczyt Wieżyca oraz Górę Szwedzką. Nie oszczędził nam nóg, ale rekompensował pięknymi widokami. Dzięki barwnym opowieściom przewodnika Wanoga Piotr KowalewskiPiotra Kowalewskiego, wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody, ale także historii tych terenów. Trudy marszu rekompensował wspólny poczęstunek i śpiew przy ognisku. Dziękujemy za wsparcie wydarzenia i zaopatrzenie naszych harcerzy w wodę właścicielom sklepu Limonka w Somoninie. Jakby nie było, nasza trasa prowadziła głównie Szlakiem Hutniczym, tak więc nasze przedsięwzięcie zakończyło się malowaniem na szkle, a wytwory kreatywności naszych najmłodszych uczestników, będą pięknym prezentem na nadchodzący Dzień Matki. Dziękujemy Iwona Kedrowska za organizację warsztatów plastycznych oraz Gmina Somonino, a także Hufiec ZHP Kartuzy, za współfinansowanie działania. Było nam bardzo miło gościć w progach świetlicy w Piotrowie.

rajd rodzinny 2024

więcej zdjęć

Harcerze przynoszą Betlejemskie Światełko Pokoju 2023

Dziś, 18 grudnia 2023r., po raz kolejny we współpracy z harcerzami starszymi i zuchami udało nam się dostarczyć Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

betlejemskie wiateko pokoju 2023

więcej zdjęć

Zimowa gwiezdna przygoda! 2023

Druhny przyboczne z 21. DSH „Animalia” przygotowały dla harcerzy z 5 DH Leśni oraz zuchów z Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” super kosmiczną grę terenową z wykorzystaniem QR kodów oraz krótkofalówek. Wszystko to wraz z zimowo-śnieżnym armagedonem pogodowym, który spadł na nas w to piątkowe popołudnie, spowodowało że wszyscy, łącznie z dorosłymi drużynowymi bawili się wyśmienicie, szukając gwiezdnych śladów obecności obcych, budując droidy, ale także przednio się bawiąc śniegiem. Dzięki tej grze przenieśliśmy się na chwilę w świat Star Wars i czas dzieciństwa jednocześnie.

akcja zimowa 2023

więcej zdjęć

Wigilijne spotkanie harcerskie 2023

Kolejny rok udało nam się podtrzymać coroczną tradycję wigilijnej nocki harcerskiej, którą spędziliśmy w gronie 21. DSH starszoharcerskiej drużyny „Animalia” oraz zuchów z Gromady Zuchowej „Leśne Duszki”. Spotkanie to dało okazję do kontynuacji kosmicznej gry terenowej z wykorzystaniem QR kodów oraz krótkofalówek. Uczestnicy spotkania z pomocą swoich rodziców przygotowali potrawy wigilijne oraz przygotowali prezenty, które wykonali własnoręcznie, a Gwiazdor je sprawiedliwie rozdał. To był również bardzo ważny dzień dla harcerzy, którzy przez kilka miesięcy starali się wywiązywać z obowiązków łączących się z działaniem w drużynie. Ci, którzy wzorowo wypełnili te zadania stali się pełnoprawnymi harcerzami składając przyrzeczenie i otrzymując krzyż harcerski. Nockę zakończyliśmy równie ważnym obrzędem świeczkowiska, które jest momentem wyciszenia, zadumy oraz harcerskiej jedności.

nocka harcerska 1 2023

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz