Menu witryny

Przedszkole promujące zdrowie

0E Zdrowe śniadanie 2022

Dzieci z grupy 0e wspólnie przygotowały dla siebie „zdrowe śniadanie”. Posiłek powstał z przyniesionych przez nich składników. Dzieci uczyły się rozsądnie wybierać dodatki, a przy okazji dowiedziały się wielu przydatnych informacji, które na pewno będą wykorzystywać w przyszłości, aby przygotować sobie zdrowy posiłek.

0e zdrowe niadanie 2022

więcej zdjęć

Rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci 2022

W naszym przedszkolu bardzo dbamy o rozwój fizyczny naszych wychowanków, dlatego stwarzamy dzieciom okazje do ruchu, podtrzymujmy i rozwijajmy ten naturalny nawyk ruszania się. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie. Ciągłe siedzenie w domu przyczynia się do złego samopoczucia, źle wpływa na zdrowie.

rozwijanie sprawnoci fizycznej u dzieci 2022

więcej zdjęć

0F Dzień zdrowego śniadania 2022

W listopadzie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej właśnie okazji nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle! Dzięki produktom przyniesionym z domu każdy z wychowanków mógł skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Głównymi bohaterami śniadania były warzywa: papryka, pomidor oraz rzodkiewka, którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem! To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla naszych wychowanków, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

0f dzie zdrowego niadania 2022

więcej zdjęć

PROGRAM ODDYCHAM NOSEM CAŁY ROK

W minionym tygodniu podczas zajęć logopedycznych w oddziałach przedszkolnych został przeprowadzony scenariusz zajęć z programu Oddycham nosem cały rok, który ma na celu profilaktykę i uświadamianie rodziców, dzieci i nauczycieli w tematyce oddychania nosem. Oddychanie jest fundamentem zdrowia i życia! Od urodzenia jesteśmy zdolni do prawidłowego oddychania torem ustnym. Jeżeli zauważymy, że dziecko nieprawidłowo oddycha (torem ustnym) powinniśmy jak najszybciej podjąć kroki w celu ustalenia przyczyn i wdrożyć odpowiednie działania.

Celem programu Oddycham nosem cały rok jest:

- upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego toru oddechowego i jego wpływie na zdrowie;

- uświadamianie rodziców i nauczycieli na temat wpływu nieprawidłowego toru oddechowego na zdrowie i funkcjonowanie dziecka;

- rozwijanie u dzieci świadomości własnego ciała i oddechu;

- usprawnianie narządów mowy;

- ćwiczenie prawidłowego toru oddechowego i oddychania przeponowego;

- wdrażanie zdrowych nawyków u dzieci, w tym umiejętności samodzielnego oczyszczania nosa.

oddycham nosem cay rok 2022

więcej zdjęć

OGÓLNOPOLSKA AKCJA #KOCHAMSŁYSZEĆ 2022

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kocham słyszeć. Podczas zajęć logopedycznych dzieci poznały funkcjonowanie oraz znaczenie zmysłu słuchu. Zostały uwrażliwione na potrzeby osób z wadą słuchu oraz implantami słuchowymi. Zapoznały się z protezami: aparatami oraz implantami słuchowymi.

Logopeda szkolny

Magdalena Miotk

kocham sysze 2022

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz