Przedszkole promujące zdrowie

Marchewkowe soczki 0c

Z okazji Dnia Dyni grupa 0c przygotowała pyszne soczki marchewkowo – dyniowe. Dzieci obierały samodzielnie marchewki i kroiły dynie w kosteczki. Nauczyły się obsługiwać sokowirówkę dzięki której wypiliśmy przepyszne zdrowe soczki.

marchewkowe soczki 0c

Zdrowe śniadanie 0c

W listopadzie z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały samodzielnie pyszne zdrowe kanapki. W każdej grupie została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Następnie dzieci przygotowały zdrowe śniadanie i zajadały się z apetytem.

zdrowe niadanie 0c

Wizyta higienistki 2023

23 lutego 2023 dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Kasia, która jest higienistką stomatologiczną. Celem wizyty były zajęcia na temat ważności oraz konieczności dbania o higienę jamy ustnej,  przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Dzieci mogły również same poćwiczyć na tym zestawie prawidłowe mycie zębów. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków.

wizyta higenistki 2023

0E Zdrowe śniadanie 2022

Dzieci z grupy 0e wspólnie przygotowały dla siebie „zdrowe śniadanie”. Posiłek powstał z przyniesionych przez nich składników. Dzieci uczyły się rozsądnie wybierać dodatki, a przy okazji dowiedziały się wielu przydatnych informacji, które na pewno będą wykorzystywać w przyszłości, aby przygotować sobie zdrowy posiłek.

0e zdrowe niadanie 2022

Rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci 2022

W naszym przedszkolu bardzo dbamy o rozwój fizyczny naszych wychowanków, dlatego stwarzamy dzieciom okazje do ruchu, podtrzymujmy i rozwijajmy ten naturalny nawyk ruszania się. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie. Ciągłe siedzenie w domu przyczynia się do złego samopoczucia, źle wpływa na zdrowie.

rozwijanie sprawnoci fizycznej u dzieci 2022

epuap