Menu witryny

Aktualności Grupa Oe

Uczuciometr 2024

10 czerwca 2024r. odbyły się ostatnie zajęcia warsztatowe z cyklu Uczuciometr Inspektora Krokodyla w którym brały udział grupy przedszkolne 0E i 0F. Podczas zajęć, które rozpoczęły się w październiku, dzieci miały okazję poznać postać oraz historię Krokodyla – eksperta w dziedzinie uczuć. Każde spotkanie związane było z poznawaniem innego Emoludka: Jupi - radość, Nerwa- złość. Pan Frasunek – smutek, Paskuda- wstręt, Pan Jajaja- zawiść, Amoruś – miłość i inne. Dzieci poprzez zabawę i wspólne czytanie uczyły się, jak nazywać to, co czują, jak rozpoznać daną emocję oraz jak sobie z nią poradzić. Chętnie opowiadały o swoich uczuciach i słuchały siebie nawzajem. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne przygotowanie uczuciometru, który ma służyć im pomocą do rozmów o tym, jak mocno odczuwają daną emocję.

więcej zdjęć

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której uczestniczyła również nasza grupa. Przedszkolaki z grup „Motylki” i „Pszczółki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej. Pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Wszystkie przedszkolaki wspólnie odśpiewały Hymn Polski.

0e 11 listopada 2023 więcej zdjęć

Dzień Dyni

31 października obchodziliśmy w grupie 0e – Dzień Dyni. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym owocem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę , dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Tego dnia zerówkowicze wykonali mnóstwo zadań i ćwiczeń związanych tematycznie z dyniami. Powstały również piękne prace plastyczne.

0e dzien dyni 2023 więcej zdjęć

 

Dzień chłopaka 0e 2023

29 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy zostali obdarowani krawatami "Super Chłopaka" i drobnymi upominkami. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i świętowaniu. Mamy nadzieję, że nasi „panowie” z przyjemnością będą wspominać ten dzień. Był to czas pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

dzie chopaka 0e 2023więcej zdjęć

Dzień kropki 0e 2023

15 września obchodziliśmy w grupie 0e Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i świetnej zabawy. Dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne dzieła sztuki. Powstała też kropkowa fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Kreatywność dzieci i rodziców była naprawdę godna podziwu.

dzie kropki 0e 2023  więcej zdjęć

Dzień przedszkolaka 0e 2023

20 września w naszej grupie obchodziliśmy  „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej, w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji edukacji przedszkolnej. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności.  Radość i śmiech zerówkowiczów świadczyły o wspaniałej zabawie. Był to niezapomniany dzień, pełen słońca, uśmiechów, emocji i niezapomnianych wrażeń.

dzie przedszkolaka 0f 2023

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz