Aktualności Grupa Oe

0E Czytamy bajki 2019

W październiku 2019r. w nasze przedszkole odwiedziła nas mama Eryka – Pani Jagoda, która przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Żółwik’’. Dzieci bardzo uważnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki, w której mały żółwik znajduje na dnie morza cenną perłę. Dla niego to jednak tylko zwykła zabawka i bawi się nią aż do wieczora. Serdecznie dziękujemy Pani Jagodzie za miło spędzony czas.

0e czytamy bajki 2019

0E Owocowy zawrót głowy 2019

16 października 2019r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Owocowy zawrót głowy’’, który miał na celu promowanie zdrowej żywności u dzieci. Nasze przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane do przedszkola kolorowo. Podczas dnia dzieci miały możliwość degustowania różnych przysmaków we wspomnianych kolorach. Po zakończonej degustacji dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Witaminki, witaminki" oraz rozwiązywały zagadki o owocach. Dowiedziały się, dlaczego należy jeść owoce. Tego dnia dzieci bawiły się w ,,Sałatkę owocową" i  ,,Zgaduj-zgadula" pt.,, Jak żyć zdrowo''. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną, która jest ozdobą naszej sali. Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas. Nasi Rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania, przygotowali potrawy i przekąski, którymi dzieci mogły się częstować. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

0e owocowy zawrt gowy 2019

0E Kolorowe kanapki 2019

9 października 2019r. przedszkolaki przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek, dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym milusińskim najlepiej smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin.

0e kolorowe kanapki 2019

0E Sprzątanie świata 2019

24 września 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy akcję ,,Sprzątania świata’’. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie dzieciaki pozytywnie zmotywowane i zaopatrzone w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyły w teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zebraliśmy 3 worki śmieci z najbliższej okolicy przedszkola. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

0e sprztanie wiata 2019

0E Dzień Przedszkolaka 2019

20 września 2019r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Przedszkolaka’’. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły piosenką pt. ,,Jestem sobie przedszkolaczek’’. Dzieci tego dnia śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach z balonami, które przyczyniły się do wspaniałej zabawy oraz dostarczyły dzieciom wiele radości. Dzieci także uczestniczyły we wspólnej zabawie, grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę Super Przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

0e dzie przedszkolaka 2019

0E Magiczna kraina zawodów 2019

Głównym celem zajęć jest zapoznanie dzieci ze światem zawodów, kształtowanie umiejętności rozpoznawania zawodów, przybliżenie wiadomości na temat wybranych zawodów oraz wzbogacenie słownictwa dzieci o wyrazy będące nazwami zawodów. W ramach tych zajęć dzieci poznają wybrane zawody min: pracę strażaka, lekarza, pracę listonosza. Poznają, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza. Jak wygląda życie na innej planecie, czyli pracę astronauty. Dowiedzą się, jakie były zawody przeszłości i czym się różnią zawody na wsi i w mieście. Podczas zajęć będą miały możliwość rozwinąć swoje zainteresowania, poszerzą wiedzę o otaczającym ich świecie, poznają nowe, ciekawe i często im niespotykane na co dzień zawody. Dzieci dzięki zajęciom potrafią opowiadać na podstawie ilustracji lub własnych doświadczeń o wybranym zawodzie. Opowiadać o czynnościach wykonywanych przez osoby wykonujące wybrane zawody. Rozpoznają co najmniej 8 zawodów na podstawie charakteryzujących je rekwizytów. Znają zawody swoich rodziców i wiedzą, czym oni się zajmują.

0e magiczna kraina zawodw 2019