Aktualności Grupa Oe

0E Walentynki 2020

14 lutego 2020r. w naszej grupie obchodziliśmy Walentynki, ten dzień był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało pysznego lizaka w kształcie serduszka.

0e walentynki 2020

0E Bal karnawałowy 2020

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W naszym przedszkolu odbył się 13 lutego. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać min. aniołka, kotka pszczółkę, królewny, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych postaci z bajek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

0e bal karnawaowy 2020

0E Spotkanie z dietetykiem 2020

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Paulinę Wieczorek z poradni dietetycznej z Kiełpina. Dzieci podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw.

0e spotkanie z dietetykiem 2020

0E Nocka w przedszkolu 2019

0e nocka w przedzkolu

0E Mikołajki 2019

6 grudnia 2019r. nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

0e mikoajki 2019

0E Wycieczka do urzędu pocztowego 2019

4 grudnia 2019r. przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Somoninie w celu wysłania listów do św. Mikołaja. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego oraz prawidłowego adresowania listów.

0e wycieczka do urzdu pocztowego 2019