Grupy Dzieci i Opiekunowie

Grupa 0E

Grupa „0E” liczy 19 osób – w tym 8 dziewczynek i 11 chłopców. Dzieci z tej grupy są bardzo ciekawe świata. Lubią zabawy na sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu. Nie brak im też pomysłów w czasie dowolnych zabaw. Dzieci zaczynają zawierać nowe przyjaźnie i chętnie razem współpracują. Działalność edukacyjno – wychowawcza w  grupie 6-latów latków opiera się na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot oraz Agnieszki Staszewskiej Miesze pt. ,,Kocham przedszkole’’. Dzieci pracują z pakietami edukacyjnymi „Tropiciele’’ sześciolatek.

0e opis 2019

Grupa 0A

Grupa 0a - „Biedroneczki”, to najmłodsza grupa w przedszkolu, liczy 22 dzieci: 7 dziewczynek i 15 chłopców. Rocznik 2017 – 2 dzieci (2 dziewczynki) rocznik 2016 – 15 dzieci (5 dziewczynek, 10 chłopców; rocznik 2015 – 5 dzieci (1 dziewczynka, 4 chłopców). Wśród cech charakteryzujących grupę należy wymienić cechy pozytywne: pozytywne nastawienie, uśmiech, radość, ciekawość, otwarcie na procesy poznawania i rozumienia świata. Zaledwie 3 dzieci wcześniej uczęszczało do przedszkola, także rozpoczynamy okres adaptacji w przedszkolu.

Praca wychowawczo – dydaktyczna w grupie 0 A obejmuje realizację treści zawartych w programie wychowania przedszkolnego „Kocham przedszkole” Wydawnictwa WSiP, autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej – Mieszek. Pracujemy na kartach pracy „Tropiciele” 3 i 4 latków. Realizujemy treści programowe właściwe dla tej grupy wiekowej. Bardzo ważne jest, aby nasi wychowankowie jak najlepiej czuli się w przedszkolu bez rodziców i mogli szybko zaaklimatyzować się w nowym środowisku przedszkolnym. Dużo uwagi poświęcimy usprawnianiu i doskonaleniu czynności samoobsługowych dzieci, stosowaniu form grzecznościowych w stosunku do rówieśników i dorosłych, wywiązywania się z zawieranych umów w czasie zabawy oraz tworzeniu ciepłej atmosfery. Dzieci każdego dnia uczestniczą w zajęciach i zabawach, które zawierają treści z wielu obszarów edukacyjnych. Dzieci zapoznają się z literaturą, uczą się nowych piosenek i wierszy. Staramy się uwrażliwiać wychowanków na piękno otaczającej przyrody poprzez różne formy i metody pracy oraz uczyć opiekuńczości w stosunku do ptaków i zwierząt.

0a opis 2019

Grupa 0B

Grupa 0C

Grupa 0D

Grupa „0”D liczy 19 osób – w tym 12 dziewczynek i 7 chłopców. Wszystkie dzieci uczęszczają do przedszkola kolejny rok. 18 dzieci to 6–latki urodzone w 2013r. Natomiast jedna dziewczynka to 5–latek. Dzieci pracują z pakietami edukacyjnymi „Tropiciele” wydawnictwa WSiP. W roku szkolnym 2019/2020 obowiązywać nas będzie Program Wychowawczo – Profilaktyczny „Raz, dwa, trzy sport uprawiasz z nami TY!”. Zagadnienia, na które w tym roku będziemy kładli szczególny nacisk to kształtowanie prawidłowych postaw interpersonalnych między wszystkimi członkami społeczności szkolnej, propagowanie zdrowego trybu życia podniesienia poziomu kultury osobistej dzieci i wpojeniu zasad dobrego zachowania w miejscach publicznych oraz w różnych sytuacjach. Dzieci poznają alternatywę na aktywne spędzanie wolnego czasu.

0a opis grupy 2019