Menu witryny

Logowanie

Osiągnięcia

Powiatowy konkurs „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” 2020

Dnia 09.01.2020r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Leszkowska VIIb, Zofia Stankowska VIIb, Jan Formela VIIa i Wojciech Mucha VIIa uzyskała II miejsce w etapie powiatowym konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Uczniowie rozwiązywali test, który zawierał zagadnienia z geografii, biologii i ekologii. Ponadto dodatkowa część obejmowała wiadomości o Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Nasi uczniowie za uzyskaną lokatę otrzymali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy.

konkurs poznajemy parki krajobrazowe 2020

więcej zdjęć

Szkolny Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim 2019

Dnia 27 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Somoninie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs poprzedziły klasowe eliminacje. Z każdej klasy do etapu szkolnego przeszły osoby z najwyższą punktacją. W zmaganiach konkursowych spotkało się 24 uczestników z klas VI-VIII. Uczniowie musieli popisać się wiedzą o Patronie swojej szkoły. Sprawdzian konkursowy zawierał 11 pytań otwartych z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce-Oliwia Sominka-klasa VI B

II miejsce-Małgorzata Leszkowska-klasa VII B

II miejsce-Kinga Gronda-klasa VI B

III miejsce-Łukasz Kusiak-klasa VI A

Gratulujemy wszystkim zdobytej wiedzy.

konkurs o wyszyskim 2019

więcej zdjęć

Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich 2019

Dnia 26 listopada 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbył się III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Profilaktyki Zdrowia. W turnieju wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Debaty toczyły się wokół dwóch tematów: „ Starość jest samotna, uboga i bezradna” oraz „Globalizacja powoduje zatracenie tradycji rodzinnych i środowiskowych”. Nasi uczniowie byli stroną opozycji i musieli bronić swojego stanowiska. Każdy uczestnik debaty miał cztery minuty na swoje wystąpienie. Pierwszą debatę nasi uczniowie prowadzili ze Szkołą Podstawową w Egiertowie a drugim przeciwnikiem była Szkoła Podstawowa w Kiełpinie. Debaty toczyły się pod przewodnictwem marszałka, oceniane były przez ekspertów, a całości przysłuchiwała się widownia. Reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych zadań i ostatecznie zajęli II miejsce.

Do tego sukcesu przyczynili się uczniowie z klas VII

Sara Rybakowska- klas VII A

Maja Grzymska- klasa VII A

Jan Formela- klasa VII A

Małgorzata Leszkowska- klasa VII B

Gratulujemy sukcesu i odwagi wystąpienia publicznego.

debata oksfordzka 2019

więcej zdjęć

Poznajemy grzyby 2019

Chętni uczniowie klas IV-VI z dużym zapałem przystąpili do konkursu pt: "Poznajemy grzyby", budując model wybranego grzyba. Tworząc model poznali ciekawostki dotyczące wybranego gatunku. Efektem ich pracy była wystawa, która budziła duże zainteresowanie pozostałych uczniów. Ostatecznie komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Roksana Frątczak IVA

II miejsce - Dominika Zielińska IVA

III miejsce - Jessika Liedtke VB

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Kedrowska VC i Maksymilian Sikora IVA

Pozostali uczniowie otrzymali  pochwały i słodkości. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Organizatorzy konkursu: Beata Struczyńska i Mirosława Flisikowska

konkurs o grzybach 2019

więcej zdjęć

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Błogosławionym Księdzu Stefanie Wincentym Frelichowskim

Dnia 23 października 2019r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Błogosławionym Księdzu Stefanie Wincentym Frelichowskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI- VIII z terenu powiatu kartuskiego. W zmaganiach wiedzowych wzięło udział 11 uczestników szkół podstawowych. Szkołę Podstawową w Somoninie reprezentowała Małgorzata Leszkowska uczennica klasy VIIB, która zajęła IV miejsce i tym samym zdobyła wyróżnienie. Dziękujemy za udział i gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły na konkursie.

powiatowy konkurs wiedzy 2019

więcej zdjęć

Więcej artykułów…


skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz