Menu witryny

Działania związane z Patronem

Szkolny konkurs o kardynale Stefanie Wyszyńskim 2019

Dnia 20 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie podsumowano konkurs plastyczny na wykonanie plakatu o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Do konkursu zaproszono klasy IV- V, każdy uczeń mógł wykonać jedną pracę plastyczną formatu A3 techniką dowolną. Do konkursu zgłoszono 71 prac, które zaprezentowano na wystawie, na szkolnym korytarzu. Komisja w składzie: Elżbieta Mateja, Małgorzata Wesołowska, Natalia Markowska- Litwin, Michał Rychert- przewodniczący Samorządu Szkolnego wyłoniła laureatów konkursu

I miejsce- Aleksandra Goldmann- klasa VB
II miejsce- Łukasz Szreder- klasa IV
III miejsce- Nikola Kobiela- klasa IV
Wyróżnienie: Tymoteusz Bistron- klasa V A
Wyróżnienie: Jakub Benkowski – klasa V C
Wyróżnienie: Damian Szreder- klasa V C
Dnia 27 listopada 2019r w Szkole Podstawowej w Somoninie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs poprzedziły klasowe eliminacje. Z każdej klasy do etapu szkolnego przeszły osoby z najwyższą punktacją. W zmaganiach konkursowych spotkało się 24 uczestników z klas VI-VIII. Uczniowie musieli popisać się wiedzą o Patronie swojej szkoły. Sprawdzian konkursowy zawierał 11 pytań otwartych z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce- Oliwia Sominka - klasa VIB
II miejsce – Małgorzata Leszkowska- klasa VIIB
II miejsce- Kinga Gronda- klasa VIB
III miejsce- Łukasz Kusiak- klasa VIA
Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 20 grudnia 2019r. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Mateja.

szkolny konkurs o kardynale stefanie wyszyskim 2019

więcej zdjęć

W oczekiwaniu na beatyfikację 2019

Z związku z oczekiwaniem na uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w grudniu 2019 r. uczniowie klas I-III wykonywali portret Patrona szkoły. Do przygotowania portretu uczniowie wykorzystali różne techniki plastyczne, takie jak: pastele, farby czy też wydzieranie z kolorowego papieru. Najciekawsze można było podziwiać na szkolnej wystawie.

patron szkoy 2020

więcej zdjęć

Szkolny Konkurs Wiedzy o Kardynale Wyszyńskim 2018

Dnia 30 maja 2018r. w szkole Podstawowej w Somoninie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs poprzedziły klasowe eliminacje. Z każdej klasy do etapu szkolnego przeszły trzy osoby z najwyższą punktacją. W zmaganiach konkursowych spotkało się 20 uczestników z klas V-VII. Uczniowie musieli popisać się wiedzą o Patronie swojej szkoły. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce: Nikola Woźniak - klasa VII B

II miejsce: Izabela Cymerman klasa VII B

III miejsce: Anna Formela- klasa VII B

Konkurs przygotowali i przeprowadzili Elżbieta Mateja i Marek Szymański

szkolny konkurs wiedzy o kardynale wyszyskim 2018

więcej zdjęć

Prymas z Komańczy

 W dniu 23 marca 2018 roku, w szkole Podstawowej w Somoninie uczennice z klasy VII B przedstawiły inscenizację pt.: ,,Prymas w Komańczy”. Przedstawienie miało za zadanie przybliżyć uczniom szkoły podstawowej osobę Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona szkoły.

Ostatnim miejscem internowania ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego była Komańcza – klasztor Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Inscenizacja dotyczyła wybranych zdarzeń z życia Księdza Prymasa w latach 1955/56. W prezentowanej inscenizacji uczennice wcieliły się w postacie: ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gości z Urzędu Bezpieczeństwa, siostry zakonne. Całość przedstawienia prowadził narrator, który wprowadzał uczniów w najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa w Komańczy. Inscenizacja była ubogacona prezentacją multimedialną, którą uczniowie obejrzeli z zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie mieli kolejną szansę przybliżenia sobie postaci wielkiego Polaka – Patrona szkoły.

20180323 125934 300x225


więcej zdjęć

Działania wokół Patrona

W styczniu 2018r przeprowadzono we wszystkich klasach IV-VII szkoły podstawowej lekcje na temat Patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie zapoznali się z życiorysem Sługi Bożego, który umieszczony był w tygodniku katolickim „ Niedziela”. Pracowali z artykułem Pt. „Jego imię noszą ulice, szkoły, ale czy także nasze serca?” Poznali też ciekawe wiadomości na podstawie książki Stefana Wyszyńskiego pt. „ Zapiski więzienne”. Młodzież dowiedziała się na temat życia, pracy, internowania Kardynała, sposobu postępowania z najważniejszą osobą duchowną w Polsce. Postać Patrona naszej szkoły budzi ogromny podziw i wdzięczność za głoszoną prawdę, postawę oraz przeciwstawienie się ówczesnej władzy w naszym kraju. Uczniowie wszystkich klas zapoznali się również z filmem fabularnym Teresy Kolarczyk pt. „Prymas- Trzy lata z tysiąca”. Efektem pracy z Patronem były gazetki ścienne, które zostały wyeksponowane w klasach, w których odbywają się lekcje religii oraz na szkolnych korytarzach.

dziaania patron

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz