Aktualności Grupa Of

Warsztaty Bożonarodzeniowe

5 grudnia 2023 nasza grupa wybrała się na warsztaty Bożonarodzeniowe. Głównym celem warsztatów było rozbudzenie aktywności dzieci, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej.

0f warsztaty 2023więcej zdjęć

Mikołajki

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ-. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenkę. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

0f mikoaj 2023więcej zdjęć

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji min. wspólne tańce i pląsy przy misiowych hitach takich jak „Misie szare, misie bure”, „Misio mniam, mniam” „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” itp. Odbyło się wiele tematycznych zabaw z chustą animacyjną, które dzieciom i zapewne misiom sprawiły wiele radości.

0f dzie misia 2023 więcej zdjęć

Ruch to zdrowie

Dzień w ramach programu edukacyjnego pt. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WIE TO KAŻDY ZUCH”, grupa przedszkolna 0f wykonała poszczególne ćwiczenia, które mają na celu rozwijanie aktywności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia ogólnie rozwojowe.

ruch to zdrowie 0f 2023 więcej zdjęć

Święto Niepodległości

Dniu 9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

wito niepodlegoci 0f 2023 więcej zdjęć

Dzień Postaci z Bajki

3 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

dzie bajki 0f 2023 więcej zdjęć