Działania

Dzień chłopaka 2019

Dnia 30 września 2019r. obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Tego dnia umówiliśmy się, że na popołudniową imprezę przynosimy kapelusze. Frekwencja jak zwykle dopisała, w zabawie uczestniczyło ponad stu uczniów z klas IV – VIII. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z klasy VIIa - Jaś Formela i Wojtek Mucha. W trakcie zabawy wybrano czterech „Misterów Dyskoteki” – Kubę Grudzińskiego z klasy IVa, Błażeja Arendt z klasy VIIIb, Kewina Kuźmińskiego z klasy VIIIb oraz Michała Rychert z klasy VIIIb. Uczestnicy dyskoteki twierdzą, że razem doskonale bawili się i z niecierpliwością czekają na kolejną imprezę muzyczną w szkole.

dzie chopaka 2019

Szkolny dzień protestu przeciw przemocy 2019

W marcu, jak co roku, obchodziliśmy Szkolny Dzień Przeciw Przemocy i Agresji pod hasłem: „TANIEC I ŚPIEW, LEKIEM NA GNIEW”. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zwrócili się do wszystkich z apelem, aby ten dzień był szczególny, pełen życzliwości i uśmiechu. Cała społeczność szkolna zamanifestowała swój protest przeciw złym zachowaniom poprzez wspólne odśpiewanie „Szkolnego Hymnu Przeciw Przemocy”. Tego dnia ubraliśmy się na zielono i uczniowie przygotowali ciekawe plakaty oraz hasła promujące życzliwość, zgodę, przyjaźń i tolerancję. Każdy miał możliwość wystąpienia na szkolnej scenie i ujawnienia swojego talentu. Obejrzeliśmy różnego rodzaju układy taneczne, wysłuchaliśmy pięknych piosenek, utworów instrumentalnych, tradycyjnie pojawił się również nasz młody naukowiec, który zaprezentował nowoczesnego robota. W klasach odbyły się warsztaty i pogadanki profilaktyczne na temat tego, jak bronić się przed przemocą oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie dyskutowali również o tym, że ważne jest zgłaszanie niepokojących zachowań do osób dorosłych. Nie można być biernym świadkiem czyjeś krzywdy. Na ten dzień każdy uczeń wykonał zielony listek koniczynki, który stał się symbolem manifestu przeciw agresji. Wszystkie listki oraz plakaty zawisły na specjalnych tablicach w holu i długo jeszcze będą nam przypominały ten dzień. Mamy nadzieję, że razem z wiosną na zawsze zagości u nas życzliwość, empatia i potrzeba pomocy innym.

dzien przeciw przemocy 2019

Walentynki 2019

Przed feriami zimowymi Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole bardzo miły i lubiany przez wszystkich dzień – Walentynki 2019. Z tej okazji przygotowano oczywiście „pocztę walentynkową”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. W naszej walentynkowej skrzynce pocztowej znalazło się około 100 kolorowych kartek z miłymi życzeniami i pozdrowieniami, które zostały dostarczone do adresatów przez nasze „listonoszki”. W tym dniu wszyscy wymieniali się między sobą słodyczami oraz kolorowymi serduszkami. Atmosfera w szkole była bardzo gorąca i pełna życzliwości. Dodatkowo tego dnia o godz.16–stej Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na karnawałowo – walentynkową dyskotekę.

walentynki 2019

Karnawał 2019

Dnia 7 lutego 2019r. uczniowie klas IV–VIII bawili się w szkole na balu karnawałowym. Frekwencja jak zwykle dopisała. Uczestnicy balu przebrani byli w kolorowe stroje. Można było spotkać m.in.: zebrę, jednorożca, księżniczkę, kowboja, żołnierza, a nawet smurfa. O oprawę muzyczną i świetlną zadbał nasz kolega z gimnazjum – Kacper Burka oraz Iza Cymerman z klasy VIIIb. Za dobór muzyki i prowadzanie dyskoteki odpowiedzialna byli również chłopcy z klasy VIa – Jaś Formela i Wojtek Mucha – była to ich premiera, ale poradzili sobie świetnie. Zabawa była super i wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną imprezę przy muzyce.

karnawa 2019

Życzenia 2018

Święta przyszły, śnieg też pada, więc wypada, by moc życzeń Wam przekazać.

Zdrówka, przyjaźni i życzliwości,

dużo sił i cierpliwości,

ocen dobrych bez liku i kieszonkowych w portfeliku,

a przede wszystkim atmosfery, którą czynią renifery,

którą dają też pierniczki oraz ciepłe rękawiczki.

PRZYJACIELE – BYWAJCIE ZDROWI I NA ŚWIĘTA BĄDŹCIE GOTOWI.

Cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

całej społeczności szkolnej